Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Drónnal levideózták a kertünke...

Drónnal levideózták a kertünket és felrakták az internetre?

Figyelt kérdés

Ezt úgy tudtam meg hogy ma a youtube-on drónos videókat néztem és a találatok között görgettem le és az egyik indexképen ismerős környék láttam így ezért rákattintottam. A videón a tőlünk 3 házra lévő úr a háza melletti telket hirdeti. A videó elejével semmi probléma nincs csak az ő telkét lehet látni azonban a másik felén a környéket mutatja be és itt szinte minden szomszéd kertjébe belátni így a miénkbe is. Igazából nem is a szomszéd drónozott hanem egy ingatlanközvetítő akit gondolom megkért rá.

Ezt megteheti mert én úgy tudom hogy lakott terület felett tilos a drónozás az új dróntörvény miatt.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. márc. 25. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

"Ezt megteheti mert én úgy tudom hogy lakott terület felett tilos a drónozás az új dróntörvény miatt."

Lehet drónozni, csak megvannak a szabályai. Kell hozzá ez meg az. Ha drónt látsz a házad felett az nem jelenti, hogy illegálisan tartózkodik ott. Ha van engedélye akkor nincs semmi probléma.


Viszont az általad említett törvényben világosan és egyértelműen benne van, hogy nem szabad ilyen képeket közzétenni!

Mindjárt megkeresem...


Szólj a tulajnak, hogy vegyék le a képeket különben fejlented!

2021. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

17. oldal utolsó bekezdésétől


Szólni kell az ingatlanos gyereknek, jánynak hogy takarja ki a nem az eladó ingatllant láthatóvá tévő részeket. Úgyis megtalálható a a telefomszáma a hirdetésben nem? :D

A lakott területt feletti repülés szabálysértés.

Kell lennie neki A2 vizsgája, biztosítás a regisztrált drónon, és aktivált eseti légtere. Ha ez megvan nem szólhatsz neki ha repked. De a képeket, videókat nem teheti nyilvánossá ez esetben sem!

2021. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaid:) megpróbálok intézkedni
2021. márc. 25. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:

milyen hátrányod származik belőle, hogy egy ingatlant hirdető felvételen látszik pár másodpercre egy kicsit a te házad is?

nem kötözködés, tényleg érdekel, hogy miért zavar, mi a problémád vele?

2021. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy a környéken nem épp a legjobb a közbiztonság (lopnak) és az udvaron tárolt dolgokat tisztán lehet látni pl.: pavilonban a grillsütő, székek-asztal. Ezért nem a legjobb ha fent van az interneten a kertünk.
2021. ápr. 16. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

totál megértelek...

nálam a kerítés lyukain belesve azok akiket nem nevezünk nevén már többször rákérdeztek, hogy "azt a kályhát nem-e kaphatnák-e meg-e?"

Egy régi olajkályha burkolata amiben a macskának van kialakítva szélvédett hely.

Meg van egy kb 1 méteres síndarabom amin még dédapám és nagyapám kalapálta a kaszát... na az is kellene nekik.

Mindezt drón nélkül a tömör kerítés résein keresztül kifigyelve.


irigylem azokat akik olyan helyen laknak ahol nem kell mások (a tolvajok) agyával gondolkodni amikor kiraksz valamit az udvarra.


Már facebookról is teljesen lejöttem, mert ott is figyelik, hogy ki hol van épp és simán megcsinálják a házat ha látják, hogy bejelentkezel x helyről. Akkor tuti 1-2 óráig nem lesz otthon senki, bemennek.


4-eske neked vagy olyan nagyon jó környéken van az ingatlanod, hogy nem kell ilyenre gondolnod, vagy annyita buta vagy mint egy vödör kommunális hulladék és ezért nem tudod mit beszélsz.


1-2 voltam.

2021. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Főleg most lesz lomtalanítás szóval nem épp a legjobbkor születtek meg (most már) videók 2db most már a fölötte lévő ingatlanját árulja ugyanúgy drónnal felvelvette az "ő" telkét. Uff. Szoltunk neki de ő kerek perec megmondta hogy nem fogja leszedni és vagy átszerkeszteni. Az a baj hogy ő egy befolyásos ember és ha feljelentenénk akkor csak mi jönnénk ki belőle rosszúl. Facebookom van de csak van oda talán utoljára a profilképemet töltöttem fel.


6-os azért utólag is köszi.

2021. ápr. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!