Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges az...

Szerintetek lehetséges az időutazás?

Figyelt kérdés
Utolsó évemet töltöm az egyetemen és szakdolgozatomban meg szeretném említeni az időutazást, de a paradoxonok miatt lehetetlennek tartom, ezért érdekelne, hogy ti mit gondoltok erről? Rengetegszer lefuttattam már magamban a folyamatot, de mindig ugyanaz a végeredmény. Ha visszautazik valaki a múltba mi lesz a jelennel? Mi lesz a most élő emberekkel? A időparadoxon egyik megoldásaként említették azt, hogy egy alternatív idősík létrejöttét, azonban atomi szinten már csak a valószínűségek működnek, ezért minden egyes rögzített idősík/valószínűség új világegyetemet hoz létre. Ebből következik, hogy végtelen számú világegyetem jönne létre, de az anyag nem így működik. Legalábbis elképzelhetetlennek tartom, hogy egy ember képes legyen létrehozni egy világegyetemet. Szerintetek?

2021. márc. 30. 05:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10 es jó volt
2021. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy itt is hülyék pontoznak: a jó válaszokat le, a rosszakat fel...

https://www.youtube.com/watch?v=wZqGc55gMck

2021. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdésből ugyan kifelejtettem, de a múltra gondoltam, hiszen az idő előre felé halad, ezért a jövőbe elképzelhetőbbnek tartom, de a múltba kevésbé.
2021. márc. 30. 18:08
 14/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@13: De amúgy tényleg, milyen szakon passzol ez egy szakdolgozatba? Mert az világos, hogy nem fizika szakról van szó.
2021. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A modern fizika alapján elképzelhető a múltba utazás. Két fekete lyuk ütközésénél a két lyuk között van egy tér, amelyben egyik lyuk sem szippant magába, de az időt visszafele pörgeti.
2021. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@15: Erről tudnál esetleg valami forrást, hivatkozást adni?
2021. márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem mondom már, hogy hol olvastam. A dolog lényege az, hogy éppen a lyukak ütközése előtt a köztes téren áthaladva a végére érve pont akkorra ér vissza a test, amikor bement.
2021. márc. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
43%
Szerintem amúgy létezik csak nagyon gazdag emberek tudnak róla.Meg amúgy sem lenne szerencsés hogy pl.a 20 évvel idősebb önmagaddal találkozol szembe.De ez csak találgatás.Szerintem saját tapasztalat alapján hinném el,hogy létezik ilyen ha úgy mondják nem.
2021. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemlétezik
2021. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!