Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Időutazás a múltba? Hogy...

Időutazás a múltba? Hogy reagálnának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan reagálnának az ott élő emberek szerintetek, ha egy mai ember visszamenne az időben 8-9 ezer évet. Telefonnal, pisztollyal, modern stílusos ruházattal?


(Értem, hogy nem lesz tér erő , de világít és fényképet készít a telefon) ( A pisztolyban a lőszer mennyiséget ne nézzük tegyük fel végtelen, a lényeg csak a technológia különbség)


Szkeptikusoknak mondom ez elméleti kérdés tehát nem az időutazás lehetőségét boncolom, hanem azt szeretném vizsgálni hogyan reagálnának az emberek ha betévednék közéjük? (Képzeljétek magatokat aki vissza ment az időbe)


Felse tűnne?



2021. jan. 29. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
a 8 ezer évvel ezelőtti ősember agyon verné az ilyen ufót.
2021. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
lb azon gondolkodtam amikor gyerekkén olvastam az Egri csillagokat, hogy mekkora poén lenne ha egy harci helikopter emelkedne ki a várból és elkezdené lőni a törököket :DDDDD
2021. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis i.e. 6-7 000-be. Elég nagy eséllyel ámuldozva fogadnának, nem akarnának hinni a szemüknek hogy egyik istenük megjelent közöttük.

Szóval ha pici mákod lenne, egy ideig jó életed lenne. Az hogy egy idő után leesne nekik, sok mindenben hasonlítotok, az már kérdésessé teszik a folytatást.


Azzal tudnám párhuzamba állítani ahogy az őslakosok fogadták a ,,hódítókat". Leírások alapján többé-kevésbé ismerjük. Hasonló fogadtatást képzelj el az első időszakban, csak jóval nagyobb ámulattal, csodálattal, tisztelettel a mai ember felé.

2021. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2es! Igen ez nekem is megvolt :D csak nálam egy komplett hadsereg, tankokkal.
2021. jan. 30. 08:46
 5/6 A kérdező kommentje:

3as! Köszi a választ! Vedd figyelembe, hogy van nálad pisztoly. Ha istenként kezelnének egy lövésből való hangos pukkanó leterítés után továbbra is annak tartanának nem? Végülis olyan, mintha isteni csapást mértem volna rá. Hiszen a puskaporos lőfegyvert még nem ismerték.



Nem tudtok valami filmet amiben van ilyen események?

2021. jan. 30. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.

Figyelembe vettem. Viszont azt se felejtsük el hogy idöközönként te is alszol. Jobb esetben táplálkozol, iszol. És ezek már hasonlóvá tesznek a szemükben.


Bár a félelem hatalmas visszatartó erő, eljöhet az idő hogy a kíváncsiság utat tör a vakmerőséggel együtt.

Nem beszélve arról hogy akkoriban a mindennapok része volt a halál és valószínűleg kevésbé is féltek tőle. A közösség összetartása jóval nagyobb és magától értetődő volt. Tehát ha a kezdetben istennek gondolt valaki egy idő után már nemcsak a semmittevő, haszontalan vadorzókat teríti le hanem pl. az addig generációk óta hőn tisztelt törzsi vezetőt, akkor bármennyire is egyszerű emberekről van szó, minimum fellázad bennük valami. Ami egy nagyobb mindenre elszánt tömeg esetén már csökkentheti a modern technológia miatti előnyöket.

2021. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!