Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt olyan szó aminek a...

Volt olyan szó aminek a jelentését kisgyerekként teljesen félre értettétek?

Figyelt kérdés
Én például nem tudtam mit jelent a szerecsen szó, és arról, hogy "Én vagyok a Boldizsár aki szerecsen király" azt gondoltam, hogy van egy Szerecs nevű hely, ahol a Boldizsár a király. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez a bőrszínére utal.

2021. ápr. 4. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A teljhatalmat tejhatalomnak értettem.
2021. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen van. Vagy félreolvasás, vagy félreértés:

Hasonló - Has olló

Ideiglenes - Idétlenes

Példás - Népes

Operatőr - Operaénekes, vagy operáló orvos

Pojáca - Pogácsa (selypítve)

Janis Joplin - Jenny és Joplin

Focimeccsen azt hittem, hogy a riporter a bíró. A háziállatok elnevezéseivel (kor, nem, ivartalanítás, stb. szerint) pedig még ma sem vagyok teljesen tisztában. A legjellemzőbb tévedésem az volt, hogy a bikát egy külön fajnak tartottam, amiből van hím és nőstény is. (A birkával is kevertem.) Az ökörről szintén azt hottem, hogy külön faj, akárcsak a borjúról. Azt sem tudtam sokáig, hol jön ki a tyúkból a tojás... :)

2021. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

banális


azthittem, hogy a banánhoz van köze


egyenlőre


kevertem az egyelőrével----

2021. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nem tudtam, mi az a raló. Balatonnál sej-haj de jó, úszik anya, raló. :D
2021. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!