Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan?

Hogyan tanuljak hatékonyan?

Figyelt kérdés
Nyolcadikba megyek és gondoltam utolsó év alkalmából kipróbálom ezt a tanulás izét:P...Eddig sose tanultam semmire, maximum verset tanultam vagy ha tudtam, h doga/szóbeli lesz. Amúgy elég okos vagyok, jó a memóriám csak a GTA jobban vonzott, mint a könyvek. A tanárok mindig azt mondták, h miért nem tanulok, mert látszik, h okos vagyok(és, h lusta), és az átlagom is minden évben négyes volt úgyhogy csak lazán szeretnék tanulni, h legyen időm gépezni és, h ne is nevezzenek strébernek. Szóval olyan lazán szeretnék tanulni, de amiért nem vagyok olyan tanulós falyta ezért nem is tudom hogyan kell igazából...eddig elég volt a "magolás", de akkor meg a doga/felelet után el is felejtettem mi volt benne. [Jó a helyesírásom, jó vagyok kémiából, matekból és fizikából---rajzból]
2010. aug. 21. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

falyta xD

szerintem mégsem olyan jó a helyesírásod :D Am soha nem szoktam belekötni, most se tettem volna, de hogy még írdo, hogy jó a helyesírásod XD

2010. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én azért nem lennék benne olyan biztos, hogy jó a helyesírásod...
2010. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Először is, szállj le az álomvilágból. :D
2010. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Csatlakozom az elottemszolokhoz :D
2010. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

"Jó a helyesírásom"


- Hát, ha kémia, matek és fizika is kb. ennyire megy, akkor a helyedben hagynám a GTA-t...

2010. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyrészt: nem azt írtam, h kitünő, másrészt: meg nem ez volt a kérdésem. Am tudom, h elírtam néhol pl:falyta(pontos j)stb, de legalább én írok vesszőt, ahol kell nagybetűvel írok, és nem olyan nagyok a hibáim(kivéve a falyta)...Ja, és szerintem nem azt kértem, h akadjatok fel egy dolgon amit írtam hanem, h hogyan tanuljak...am neten nem a helyesírásom figyelem hanem, h gyorsan írjak.
2010. aug. 22. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:
egy pontos j-t hamarabb leírsz mint egy ipszilonost.
2010. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

OFF: és elé nem teszünk vesszőt.

És hogy válaszoljak is:

Amikor tanulsz, a legfontosabb, hogy megértsd, amit olvasol, mert így könnyebben fogsz emlékezni. Mindig olvasd el, ami a füzetedbe van írva, vagy amit a tanár mond, hogy tanuld meg az Összefoglalóórán! Ha például évszámokat vagy olyan kifejezéseket kell megtanulnod, amiket már ezerszer megjegyeztél, mégsem marad meg a fejedben, akkor találj ki egy emlékeztetőt, ami ha eszedbe jut, könnyen kitudod következtetni, amit meg kell tanulnod. Ez nálam már verstanulásnál és nagy anyag magolásánál jött be (főleg Töri.. sok hülye név..:D)

-Írhatsz puskát is, de nevezzük inkább "összefoglalónak", amiből nem feltétlenül kell puskáznod, de a fontosabb dolgaid ráírhatod és ha dolgozat előtt átszeretnéd nézni az anyagot már nem kell keresni.

-Ha viszonylag sok időd van és kedved is csinálhatsz tanulókártyákat is: Ráírod az egyik oldalra a kérdéseket, a másikra pedig a válaszokat.

-Hívd át egy barátod és tanuljatok közösen. (Ez rám néha ösztönzően hat.)

-Ha végül megtanultad az anyagot mondd fel valakinek!

Most ennyi jutott eszembe. Remélem hasznosítani is tudod.

14/F

2011. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!