Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallottátok már a know-how...

Hallottátok már a know-how kifejezést?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 19:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen! LEgalább 30 évvel ezelőtt először... :)
2021. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor az 1980-as években hallottam először; legalábbis, amire emlékszem.

A kérdésed olvasásakor beugrott, hogy valamelyik vezető politikus értekezett arról a TV-ben, hogy ő az idegen szavak, kifejezések használata ellen van, de ezt nem lehet jól lefordítani magyar nyelvre. Arra nem emlékszem, hogy ki volt, csak valamiért megmaradt, amiről beszélt. És megmaradt a kép a TV-készülék környékéről, ezért tudom, hogy a 80-as évek közepén volt, mert akkor laktunk ott. Próbáltam utánanézni, de nem találtam, ki lehetett. És akörül nagyon sokszor lehetett hallani, olvasni, és utána évekig. (Kereséskor azt találtam, hogy az 1959-es Polgári Törvénykönyvben már szerepelt a védelme.)

Ahogy belegondolok, az utóbbi évtizedekben kevésbé van forgalomban; néha keresztrejtvényben találkozom vele; akkor mindig beugrik az emlék, így tartódik élőn.

2021. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon informatív válasz!
2021. ápr. 16. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!