Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez is bizonyítja hogy a munka...

Ez is bizonyítja hogy a munka nem természetes dolog, hanem mesterséges?

Figyelt kérdés
Az ember öregszik és a látása, hallása, tanulási kepessége romlik. Amikor már nagyon öreg, akkor munkaképtelen, ezért van a nyugdíj.
2021. ápr. 16. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem dolgozna senki, senki nem lenne öreg 🤭
2021. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
A kérdésed értelmetlen.
2021. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert mondta valaki, hogy természetes?

A munka intézménye azért jött létre, hogy az embernek ne magának kelljen mindent megtermelnie, amire szüksége van, hanem egyszerűbb és hatékonyabb ha mindenki egy-két dolgot termel és aztán cserélgetnek.

2021. ápr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem jobb lenne, ha magának termelhetne, aki akar
2021. ápr. 16. 19:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem jobb lenne, ha magának termelhetne, aki akar"

Ami az emberiség jelentős részének azt jelentené, hogy nem napi 8 óra meló, hanem napkeltétől napnyugtáig izzadás a földeken. És nemhogy az autó vagy az internet nem létezne, a legtöbb ember egy biciklit nem tudna összerakni magának vagy kiépíteni egy elektromos hálózatot, kutat fúrni, egyáltalán egy vízöblítéses wc-t készíteni...

Plusz ha mindenben önellátó vagy, akkor még nyugdíj sincs, halál van, ha már nem tudsz termelni (de akkor is, ha még öreg sem vagy, csak nem voltál túl ügyes az idei terméssel).

2021. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Szerintem jobb lenne, ha magának termelhetne, aki akar

És mi akadályoz meg téged abban, hogy megtermeld magadnak a betevőt, a házat, meg az internetet?

2021. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel az élet sem természetes, mert úgyis meghalunk mind.
2021. ápr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem jobb lenne, ha magának termelhetne, aki akar"


Azt hiszed az olyan könnyű?


Pl elhatározod, hogy termelsz otthon paradicsomot. Szépen nevelgeted, kiülteted, kikötözöd, locsorod, heréled, stb, de mikor kezdene érni, megüti a ragya. Dolgoztál vele egy csomót, de vagy egyáltalán nem lett semmi paradicsomod, vagy alig lett. Ellenben ha a boltban veszed alapból, akkir téged max annyiban érint az hogy pár termelőnél alig lett valami paradicsom, hogy egy kicsit drágább. De ez még mindig jobb, mintha semmit se kapnál, pedig dolgoztál vele.


Vagy ott van pl a hús. Akkor veszel magadnak pl nyúlhúst, amikor épp akarsz. De ha otthon akarsz nyulakat nevelni, ahhoz elsőnek kell minimum 2 ellenkező nemű, ivarérett nyúl. Ezeket egy helyre kell tenni, hogy pározzanak. A kisnyuszik 1 hónap múlva fognak megszületni. Az első 2 hétben nagyon könnyen megfagyhatnak (ha nem nyár derekán lettek), a patkány is veszélyezteti őket, stb. Viszont ha ezen az időszakon túl is vagyunk, még akkor is több hónap kell, míg akkorára nőnek, hogy érdemes legyen levágni őket. Ráadásul le is kell vágni, mert nem csomagolva kapod a kezedbe. Egyáltalán tudnád, hogy hogy kell úgy kiszedni egy nyúl belsőszerveit, hogy nem sérted meg őket? Vagy te már a nyúzásnál belevágnál a belekbe? (Az etetésükről nem is beszélek)

2021. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező(cske) nyilván nem úgy gondolta, hogy ő maga termelne bármit is, hanem ő ücsörög a barlang bejárata előtt a fatönkön, szíjja a pipáját és majd a nép termel neki.
2021. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, mert munkaellenes vagyok
2021. ápr. 17. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!