Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve, öngyilko...

Kétségbe vagyok esve, öngyilkos akar lenni. Mit tehetnék? :' ( (

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, amennyire tudok.

Van egy nagyon jó barátnőm. Már régóta barátok vagyunk. Megbízunk egymásban, kitartunk egymás mellett jóban, rosszban, sokat elhülyülünk. De sajnos valami megváltozott vele kapcsolatban, nem is kicsit. Visszahúzódóbb lett, az emberektől elidegenedik, a szüleivel szemben mostmár nem olyan nyitott, mint volt, nem szeretne közösségben lenni, inkább a zenék, számítógép, TV, ilyesmik érdeklik. Iskolába sem akar járni, tehát összefoglalva, az ő kis világában érzi mostmár jól magát/szeretne maradni, elzárva magától a külvilágot. Nem értem őt, mert régebben másabb volt, sokkal nyitottabb, szeretett emberek társaságában lenni, nem ragaszkodott annyira a zenékhez, sz.géphez, virtuális dolgokhoz. Sok mindent megbeszéltünk egymással, olyanok voltunk szinte, mint két jó testvér. Nemrég találkoztunk és láttam rajta, hogy valami nagyon bántja, valami nagyon nincs rendben vele. Elmondta, hogy nem akar tovább élni, öngyilkos akar lenni. Ezt nagy szomorúsággal hallgattam. :'(( Megkérdeztem tőle, hogy mi a baj, miben tudok segíteni neki, szóljon bátran, de csak annyit mondott, hogy én vagyok a legjobb barátnője, eddig mindent elmondott nekem ami bántotta, vagy örömöt okozott neki. Az hogy mi bántja és miért szeretne öngyilkos lenni, nem mondja el senkinek. Ezt az egyetlen dolgot magában tartja. Nem akartam faggatni, így is majdnem könnybe lábadt a szeme. Én is majdnem sírva fakadtam. Nem tudtam elképzelni mi okozhatott neki ekkora csalódást, fájdalmat. Ami még szívszorító volt számomra az az volt, hogy mikor ment haza, véletlenül nállunk hagyta a táskáját. Persze utána vittem, de közben jött nekem egy sugallat, hogy nézzek bele. Belenéztem és elképedve láttam mit találtam benne. 4 doboz 1mg-os Xanax-ot (nem voltak felbontva) és még pár doboz másik fajta nyugtatót és egy búcsúlevelet. A búcsúlevélben konkrétan nem fogalmazta meg, hogy miért akarja kioltani a saját életét, de így is sírtam, amikor olvastam a levelet. A táskájába utána visszatettem a dolgokat (mintha nem vettem volna ki belőle semmit és visszaadtam neki).


Nagyon kétségbe vagyok esve! Mit kellett volna tennem? Talán megsemmisíteni a gyógyszereket? Megtettem volna, de aztán biztos nem állt volna többé szóba velem és szerzett volna másikat. Értesíteni kellett volna a szüleit a történtekről? De hogyan mondhatnám el nekik, amikor a lányuk nagyon magába van fordulva? Pszichiáterhez is jár, de sajnos nem használ semmit sem.

Miért mondhatta el nekem, hogy öngyilkos akar lenni, de az okát nem? Biztos, hogy nem sajnáltatni akarja magát, amit eltervez, végre szokta vinni. Az az érzésem, hogy gyógyszertúladagolással szeretne öngyilkos lenni, talán csak azért is jár el a dokihoz, hogy gyógyszert írasson fel magának. Gyűjtögeti és túladagolni magát.

Remélem nincs igazam, de akkor mit kereshetett nálla 120 db szem Xanax, ráadásul a legerősebb dózisból + még vagy másik 2 különféle nyugtató?

Nem tudom hogy segíthetnék rajta, csak 18 éves (én is annyi vagyok mint ő), csak attól félek, hogy már késő lesz a segítség és tényleg végezni fog magával. Jaj neee, remélem, hogy nem így lesz, azt nem tudnám elviselni!!! :'(((

Ti mit tennétek a helyemben? Nem szeretném elveszíteni a legjobb barátnőmet! Nagyon reménykedem benne, hogy felhagy ezzel a dologgal és mégsem teszi meg. A problémákra lehet megoldást találni, mégha nagyon nehéz is.


Elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen hosszú lett és talán zavaros a megfogalmazásom, eléggé zaklatott vagyok és folyton azon jár az eszem, hogy ugye még él, újra olyan lesz-e mint régen?! Az az életvidám lány. Sajnos nem lehetek mindig vele és nem hívhatom telefonon folyton. :-((

Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy elkeseredett lány. :'(((


2010. aug. 23. 23:44
 1/9 anonim válasza:
100%

Húú, ez nagyon súlyosnak tűnik!!

Szerintem szólj a házi orvosának is, gondolom az írja ki a gyógyszert. Mondd, hogy gyűjti.

Valahogy a szüleinek is a tudtára kellene adni.

Nehéz helyzet... :((

Hívj fel ingyenes segélyvonalakat, hátha ott tapasztalatból meg tudják mondani, mit tudnál segíteni.

Sok sikert!!!

2010. aug. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A segélyvonalas szerintem is jó ötlet.

Én is öngyilkos akarok lenni már tél óta ezt játszom hol szárnyalok a boldogságtól, hol értelmetlennek látom az életem és azon gondolkodok, hogy hogy tudnám megölni magam. :S

Nem tudom, hogy egy suliba jártok-e vagy esetleg edzéstárs a barátnőd, de mindenféleképpen próbálj vele sok időt tölteni. Ha sokat faggatod előbb-utóbb el fogja mondani, hogy mi a baj(tapasztalat). Valószínűleg nagyon fog sírni, de már tudni fogod mi a baj, esetleg segíteni is tudsz neki. Ha van pasija akkor ő tud neki még nagyon sokat segíteni, ha nincs akkor ha szerelemre talál nem elsz öngyilkos(ez nehéz, de 1próbát esetleg megér).

Utóirat: nagyon a padlón lehet szegény ha iylet akar tenni és lehet szélmalom harcnak fog tűnni mire kiderül mi a baj stb. ennek ellenére még hirtelen meggondolatlanságból se fordúlj el tőle, hogy "nekem elegem van belőled"..:S


Ezeket mind saját tapasztalataim alapján írtam, az a lány szerencsés, hogy van aki így szereti és aggódik érte.

14/L vagyok.

2010. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahogy már előttem is írták, tölts vele minél több időt!

És szerintem is szólni kéne a szüleinek. Meg persze a háziorvosnak.

Milyen rossz lehet most neki, meg persze neked is. Én tuti beleőrülnék abba, ha a barátnőm öngyilkos akarna lenni.

Azért remélem minden megoldódik. Sok szerencsét!

2010. aug. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ezt mutatnám meg neki:

[link]

2010. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 08:09-es válaszolóval.
2010. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem hinném, hogy sajnáltatni akarja magát és ráijeszteni az emberre. Amiket leírtál az nagyon komoly és súlyos eset. Nagyon sajnálom szegényt és téged is. Biztos nagyon fáj, hogy így látod a legjobb barátnődet. Nincs annál rosszabb, amikor az ember szenvedni látja a szeretteit, vagy elveszíti őket. Ugyan nem tudjuk, hogy miért szeretne meghalni, de gondolom valami felzaklatta, megbántotta valaki, vagy esetleg ő csinálhatott valami olyasmit, amit esetleg szégyel. Mindenesetre az írásaid alapján sajnos elég egyértelmű jelek mutatnak arra, hogy készül a szándékára. Felmerül a kérdés, hogy vajon mióta foglalkoztatja az öngyilkosság. Szomorú, hogy csak ezt látja kiútnak. A legjobb amiket tehetsz az az, amiket leírtak előttem, vagy akár interneten keresztül, egy öngyilkosságról szóló könyvben, esetleg akik szintén ezt akarták választani kiútnak (ami valljuk be egyáltalán nem jó megoldás) a tapasztalataikat megfigyeled, hogy hogyan tudtak kilábalni ebből a nehéz helyzetből. Próbálj meg a téma után érdeklődni. Sok öngyilkosságról szóló cikk, olvasmány van (egyet be is linkeltek). Biztos sikerülne valami biztos megoldást találni, ha már "minden kötél szakad". Legyél annyi időt a barátnőddel amennyit csak tudsz. Mivel te vagy az egyetlen (ahogy látom), akiben "jobban" megbízik mint másban, biztos nagy támaszt nyújtanál/nyújthatsz neki. Azt megkérdezhetem, hogy van barátja? Nem vetted észre rajta korábban is, hogy valami nincs rendben vele, csak nem jött ki rajta ennyire a dolog? Hidd el, ha átvészelitek ezt a nagy krízist, belátja ő is, hogy mennyire nem lett volna jó ötlet az öngyilkossághoz fordulni (ha megteszi). A barátságotok meg még szorosabb lesz, mert nem fogja elfelejteni az tuti, hogy kiálltál mellette, segítetted őt. Az igazi barátság nagyon ritka és ez pont az. Ennek nagyon örülök. :-)

Sok erőt és kitartást nektek, kívánom, hogy megint az az életvidám lány legyen a barátnőd, akivel régebben jól elvoltatok.


U.i: Ne dobja el senki sem az életét magától, az élet egy nagy ajándék, kincs. Még a legnehezebb állapotban is van megoldás, csak megkell találni. Ugyan mondani könnyű, de tenni is kell érte. Az ember cél nélkül semmi lenne. Ha meg nincs cél, keresni kell, amíg meg nem találja. Hisz nincs lehetetlen, csak tehetetlen. ;-)


Remélem tudtam segíteni.


Egy aggódó lány. :-)

2010. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGÉT, BÁTORÍTÁSÁT! Megpróbálok annyi időt vele lenni, amennyit csak tudok. Ha kell éjszaka is átmegyek hozzá. (Nem lakunk messze egymástól). Próbálok sokat beszélgetni vele, megértetni, hogy ez így nem helyes amit ő szeretne csinálni. Amiket ajánlottatok segítségeket is igénybe veszem, amennyi tőlem telik igyekszem megtenni. Ahogy észrevettem és aminek nagyon, de nagyon örülök, hogy talán egy kicsit pozitívabban látja a helyzetet, érzi, hogy nincs egyedül. Remélem belátja, hogy igenis van értelme élni. Előtte áll még az egész élet. Tudom, hogy nagyon nehéz neki és igaz, ennyi idő alatt 100%-os változást nem várhatok. Arról nem is beszélve, hogy sajnos ez amit tenni szeretne az emlékezetében benne marad (viszont ezen is lehet segíteni). Csak türelmesen tudom szemlélni a dolgokat, de legalább az a kicsi reményem is megvan, hogy egy picit talán sikerült hatni rá, ha nem is sokat. Nekem ez is nagyon sokat jelent. Annyi minden kavarog a fejemben ezzel a dologgal kapcsolatban, jó és rossz is egyaránt, de feladni NEM szeretném.


Most nincs barátja (szerelme), de volt neki egy 3 éves kapcsolata. Ugyanabba a suliba járunk mind a ketten és egy osztályba is.


Mégegyszer nagyon köszönöm!

2010. aug. 25. 07:20
 8/9 anonim ***** válasza:

14:27-es vagyok. Ez kezdetnek jó. Persze, hogy nem várhat az ember azonnal változást, főleg egy ilyen helyzetben nem. Mindenesetre bizony ne add fel. Az élettől visszakapod, hogy ilyen segítőkész vagy. Bizony ám. :-) Légyszi majd írd meg, hogy a barátnőd hogyan épülget fel, remélem én is, hogy nem fogja mégis megtenni, hogy igenis lát/látni fog értelmet az életének/életnek.

Sok sikert, erőt nektek!

2010. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia,ha ezek után még mindig ilyen kedve lessz szólj a szüleinek, lehet egyideig utálni fog de utána majd köszöni neked :)nem lesz semmi baj,hidd el
2010. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!