Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez az idézet mit akar jelenten...

UshariScar kérdése:

Ez az idézet mit akar jelenteni ? Mit takar a story-ja ?

Figyelt kérdés

A fiú szerette, a lány nem.

A fiú felnézett rá, a lány nem.

A fiú szerelmet vallott, a lány megalázta.

A fiú sírt végette, de a lány csak nevetett.

A lány csak akkor jött rá mit tett,

Mikor a fiú sírjára virágot tett.

Egyszer egy éjszakán te is fogsz majd sírni,

S kijössz a temetőbe síromat megnézni.

Síromon egy kismadár panaszosan zengi:

"Itt nyugszik, ki veled boldog akart lenni."


2021. máj. 19. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Arany János: Tetemrehíhás c. versének egy mondatát juttatja eszembe: "Volt egyszer egy leány, ki úgy játszott a legénnyel, mint macska szokott az egérrel".

A kérdésedben szereplő fiú nagyon szerette a lányt, aki ezt nem viszonozta, ezért bánatában belehalt.

2021. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én egyszer éltem meg viszonzatlan szerelmet egy olyan lánnyal aki szerelmes volt egy másik fiúba, de nekem mondta hogy nem meri elmondani annak a fiúnak hogy szereti. Akkor én egy picit letörtem és elgondolkoztam valamin. Ha nem meri elmondani akkor miért nem próbálkozik valaki másnál pl. velem vagy akárki mással ? Mondjuk ezt meg kérdeztem tőle de sose kaptam rá választ se élőbe, se üzibe. Aztán most olyan helyzetben van a lány hogy konkrétan már beszélni se mer senkivel, tiszta visszahúzódó lett belőle. Pedig én anno próbáltam segíteni neki mondtam neki pszichológus meg felajánlottam magamat de hát elutasított mert nem vette észre hogy mások is vannak a világon nem csak az az egy srác és most ilyen helyzetbe jut. Meg úgy tudom hogy a srácnak már van valakije.
2021. máj. 20. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizonyára mindketten túlteszitek magatokat a csalódáson.

Ha gondolod (és nem akadsz rá egy másik - Neked tetsző és Téged elfogadó - lányra, akkor próbálkozz újra nála. Hátha...

2021. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már megtettem és eléggé viszonozza. De van még valami ami nem hagy nyugodni. Az apám. Ugye ő sokat törődött velem kiskoromba majd amikor megszülettek a tesóim akkor már kevesebbet. Aztán apa összeveszett a nagyszüleimhez és aztán alkoholhoz nyúlt és alkoholista lett belőle. Folyton elkezdte fenyegetni anyát. Én egy darabig tűrtem aztán odaszóltam neki. Ő pedig megfenyegetett hogy kitöri a nyakam ha még egyszer ellene fordulok, nem az ő oldalán állok. Aztán bemutattam a családomnak azt akibe szerelmes voltam. Igazából csak azért jött át mert segített. Aztán apa megint alkoholhoz nyúlt és annak a csajnak ilyeneket mondott hogy de megbasznám meg ilyenek. Lehet ez volt a 2.ok amiért nem mert velem összejönni a csaj. Aztán jött az hogy a csaj elutasított mert hogy neki van barátja, gyerekesnek tart és hogy az apám is milyen. Nagyon szomorú lettem és magamba zárkóztam mert mérges voltam az elutasításra és az apámra. Aztán meg apa állandóan le nyomorékozot, fenyegetett. Aztán egy idő után magát hibáztatta és amikor 18 éves lett amennyi most vagyok apa le ült velem beszélni bocsánatot kért én pedig elfogadtam a bocsánatát. De mégis valami aggaszt mert megbocsájtottam neki, de 18 évesen jöttem rá milyen egy igazi apuka. Meg az aggaszt hogy tudom mi volt régen. Kár hogy ilyen sok negatív dolog is van a világon.
2021. máj. 20. 18:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a lány ismeri az apádat, tudja, hogy alkoholizál. Te pedig biztosítsad őt arról, hogy ezt elítéled és ellene vagy a cselekedeteinek.

Aztán, majd alakul valamerre.

2021. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!