Rosszul tanulok?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttem át egy 6 osztályos gimibe. Eléggé nehéz. Amikor átjöttem egy 4esem volt, még az a matek. Félévre NAGYON leromlottak a jegyeim, mert a matekom kettes lett de a többi négy és öt. Az osztályfőnököm kijelentette hogy (az én nevem)kettes lett a matekja. Fájt és szégyeltem is de nem.tudok mit csinálni. nem értem. Na mindegy is, jött ez a fél év után. Rengeteket javítottam, a matekom most 3,11 de jön még témazáró. Az Online oktatás miatt becsúszott pár négyes. Így ezmiatt ha minden jol megy kettő 3om lesz a többi 4-5. Próbálok tanulni, de nem mehy az ilyen könnyen. Anyával jó a kapcsolatom, de kivan rám akadva mivel a kedves osztályfőnökom azt mondta én vagyok a 2. legrosszabb tanuló a lányok közt. Egyszerűen fêlek a bizonyítvány osztástól hogy leégek a "kitünők" előtt mert ők puskáztak. Anyát se akarom leszégyeníteni. Tényleg rosszul tanulok?
2021. máj. 20. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon figyelj az előadásokon. "Szívjad" magadba az anyagot. Ha megoldható, akkor tanítás végén ne mással, hanem azzal foglalkozz, hogy átismétled az anyagot, amíg frissen a fejedben van az előadásból. Na "billentyűzz" a mobilodon túl sokat. Ha fiúval szoktál találkozni, egyelőre ritkítsd a találkozások számát. Ne akarj minden egyszerre megtanulni. Egyes tantárgyak között tarts szünetet, menj ki az udvarra, erkélyre, üzletbe, kertbe...

Sok sikert!

2021. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki most írta. Nem szoktam fiukkal talalkozni. Megprobalom igy.
2021. máj. 20. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2021. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem érted az anyagot, vagy úgy érzed hogy megy neked, tanulsz rá sokat csak a dogák nem lesznek olyanok amire szamitottal? De az is tény hogy a gimnázium nem általános, szóval nehezebb, többet

is kell tanulni... Velem amúgy ugyanez, én is mindjárt két éve hogy átjöttem egy 6 osztályos gimibe, eddig mindig mindenből kitűnő voltam, most meg a matek hármasnál kb öröm táncot járok annyira örülök neki, bár nálunk az osztály többsége így van ezzel... a tanár nem teljesen százas. Én is rettenetesen szégyellem, eddig mindig ott voltam az osztály jobbjai között, kb már semmi motivaciom sincs a tanuláshoz 😅. Szóval nyugi nem csak te vagy így sajnálom :/.

Szerintem nem feltétlenül vagy rossz tanuló, próbálj inkább órákon figyelni és plusz dolgokat is feljegyzetelni, akár a szüleidet is megkérdheted hogy fizessenek egy magantanart.

Kitartást, sok sikert!

2021. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom <3. Igen kb úgy. Hosszu de megprobalom
2021. máj. 20. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!