Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most olvastam. Az Avengers:...

Most olvastam. Az Avengers: Infinity War -Endgame (és még oly sok alkotás) mind az Agnoszticizmusban leledzik? Van, lehet Isten (felettünk lévő entitás, lény), de a teremtés után nem avatkozik közbe, magára -el hagyja az általa teremtett világot?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést szerintem még te sem érted.

Mi lenne, ha végig gondolnád, mit is szeretnél megtudni, aztán nyugodtan, megfontoltan, elküldés előtt átolvasva megkérdeznéd még egyszer?

Úgy, hogy az értelmes és érthető legyen számunkra is.

2021. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz!


Ez két kérdés volt. Úgy érzem, mind a kettő költői:

Az első érthető, legalábbis számomra: az Avengers c. film agnoszticista hozzáállás? Hisz Thanos megteremtette volna a világot és azután magára hagyta volna azt.

A második az persze költői volt. Hisz az hit kérdése. Persze jó volna tudni és tán ezért írtam hozzá, vannak-e (itt) ma agnoszticisták.

2021. máj. 28. 04:09
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Nos a filmnek és képregénynek és az azoknak adó gondolati alapoknak semi köze a valósághoz és az igazsághoz!!! Úgyhogy ezt a rész alapból kizárhatjuk!!!


Agnoszticizmus:


[link]


Nos Isten létezik és egyáltalán nem lehetetlen megismerni ill. kapcsolatba lépni vele!!! Ezt bizonyitotta Jézus, amikor itt járt és megszületett Isten Szent Szelleme által megfoganva! Azaz Isten kinyilatkoztatta Magát és megjelent köztünk testben Jézus személyében!!! Nagyon röviden ennyi! Istent pedig meglehet találni, meg lehet ismerni Jézus által!!!


Tehát jézus által Isten inmár senki számára sem ismeretlen és elérhetetlen. Akié a Fiú, azé az Atya!!!


Mt.11,27. Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.

Lk.10,22. Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.

Jn.3,35. Az Atya szereti a Fiút, és az ő kezébe adott mindent.

Jn.5,22. Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

1Jn.2,23. Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

Jn.14,8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.


Jn.5,17. Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.

Jn.14,13. És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

Jn.14,14. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.

Jn 15,16. Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

Jn.16,23. És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek.

Jn.16,24. Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


A valóságban Isten megteremtette a világot és nem hagyta magára!!!

2021. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!