Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány éves kortól csináltathato...

Hány éves kortól csináltathatok peircinget?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ínyfék pc-t. Egy ilyent hány éves kortól csinálnának? Vállalnak ilyen egyáltalán? Egyébként Romániában élek, de gondolom hasonlóak a dolgok Magyarországon is. Tehát szerintetek ilyent csinálnának?

2021. máj. 27. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt Magyarországon 16 éves kortól csinálnak szülői beleegyező nyilatkozattal. De amúgy ez nagyon egyszerű, keress egy piercingszalont, és írj rájuk facebookon vagy emailben. Vagy akár fel is hívhatod őket. Most ezt szalon váltogatja. Nálam is volt olyan, aki azt mondta, hogy fülpiercinget is csak 18 év fölött csinál. De ugye a legtöbb piercinges már 14-15 évesen is simán bevállalja, míg az, akivel beszéltem, azt nem érdekelte, hogy van-e velem szülőn, egyszerűen azt mondta, hogy 18 éves kor alatt nem. Szóval ezt tényleg a konkrét szalontól kéne megkérdezni, de szerintem 16 éves kortól nagy eséllyel már engedik.
2021. máj. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 28. 05:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, fogalmam sincs, hogy a romániai törvények miket és miket nem tiltanak.

A hazai jogszabályokat nyersen tekintve bármilyen nem nagykorúnak, vagy nem nagykorúsíttatott fiatalkorúnak csak szülői beleegyezéssel lehet maradandó változást előidéző tevékenységet művelni a testével. Tehát mindenféle piercing (ide értve a sima fülbevalót is), fogszabályzó, különféle műtétek (kivétel képez a sürgősségi és életmentő indokkal végzett orvosi beavatkozásokat), tetoválás...stb. A testfestés, henna, hajfestés, vágás, körmözés és a többi, amik bár külsőleg változást csinálnak, mégsem maradandó, az elvileg korhatár nélkül csinálható.

Itthon a legtöbb szalon ragaszkodik a 16 éves korhatárhoz, mint alsó szint. Van, akik ezek közül sem elégszenek meg a szülői beleegyezéssel, csak a szülői felügyelet és beleegyezéssel. Van viszont, ahol úgymond korhatár nélkül elvállalnak bárkit. Ezért is járkál sok, akár 10-12 éves is piercingekkel, sőt akár tetoválásokkal is. (Meg persze a haverok, zughelyek...stb).

Vannak viszont olyan helyek is, ahol 18 éves kor alatt senkivel és semmit sem csinálnak.

Ha a Román elvet néznénk alapul, ami a Római lét és jogon alapszik, akkor 15, illetve 16 éves kor lenne a nagykorúság határa, viszont ott is 18. De vannak országok, ahol mai napi 16 év a nagykorúság határa, míg máshol 21, vagy épp 25 év. Sőt akadnak olyanok is, akiknél törvénybe ütköznek a testékszerek behelyezései (nem, a viselése nem az, de a behelyezése és behelyeztetése igen).

Viszont pont egy olyan ékszer, amit választani akarsz, amit én személy szerint 18 év alatt senkinek sem ajánlanék. Nagyon el tudja koptatni a metszőfogak zománcát, ha rálóg, ha pedig nem, akkor senki sem látja, viszont az ínyt úgyis idővel el tudja vékonyítani. Esetleg bioplast szárral és golyókkal a gyógyulás után, addig meg egyenes, titán száras barbell.

2021. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ!
2021. máj. 28. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!