Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » TB ha lejárt, akkor mi a teendő?

TB ha lejárt, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2020. Július 31-én letelt a felmondási időm a munkahelyemen.


Úgy tudom, ezt követően pár hónapig nem kell fizetni a TB-t.

Most 2021. Május 29 van.

Hány hónapnyi TB tartozásom lehet?

1 hónap 8 200 Ft ha jól tudom.


Illetve, ha féléve nincs fizetve, úgy tudom megszűnik a kártya, újat kell csinátlatni.


Ezesetben az elmúlt 6 hónap tartozása 6 x 8 200 Ft = 49 200 Ft semmissé válik, vagy ki kell fizetnem, 1x 49 200 Ft + 1 x 8 200 Ft-ot azonnal, mikor igénylem az újamat? Tehát hogy újra legyen, kezdésnek, majdnem 60e Ft-ba fog kerülni nekem?


Bocsi, nem igazán értek hozzá.

Köszi segítsegeteket :)



2021. máj. 29. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmissé az a tartozás csak akkor válik, ha jobblétre szenderülsz. A jogviszony helyreállításához az egész tartozásodat rendezni kell majd. Egy NAV ügyfélszolgálaton különben tudnak ebben segíteni neked, és azt is meg tudják mondani, hogy pontosan mennyi a tartozásod. (Ill. ha van ügyfélkapud, akkor te is meg tudod nézni a [link] oldalon.)
2021. máj. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A munkád megszűnése után 45 napig van TB-d, ha kaptál álláskeresési járadékot(munkanélküli segélyt), akkor arra az időre is volt TB-d. Az első leírta a többit.
2021. máj. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem találsz munkát, sok sikert!!!
2021. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2021. máj. 29. 15:38
 5/8 A kérdező kommentje:

Szeptember fele 4k

oktober 8k

november 8k

december 8k

januar 8k

februar 8k

marcius 8k

aprilis 8k

majus 8k

______________

68k összesen



Ennyi tartozásom van összesen elméletileg, ha 45 napig érvényes munkamegszűnését követően.


Most ha bemennék a NAV-hoz, hogy a TB-met szeretném fizetni, meg a tartozást rendezni, akkor 68 000 Ft-ot oda kéne adnom nekik, +8 ezer forintot erre a hónapra, tehát 76 000 Ft-ot?


Vagy ha részletfizetést kérnék, akkor

68 000 /12 = 5 666 Ft

+ 8 000 Ft / hó

=

13 666 Ft / hó kéne fizetnem 12 hónapig?


Vagy "csak" a 48 000 Ft (6 x 8 e Ft) kell kifizetni egybe / törlesztőként?


Válaszokat köszi előre is.

2021. jún. 1. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet beadni részletfizetési és könnyítési kérelmet, itt van hozzá a nyomtatvány is:


[link]


Úgy tudom, évente egyszer megadják automatikusan is.

Ha utána sem vagy biztosított semmilyen módon, és jövedelmed sincs máshonnan, se házas/élettárs aki dolgozik, és vagyonod sincs jelentősebb (nagyobb értékű kocsi, lakás, ingatlan ahol nem életvitelszerűen élsz,stb) akkor irány a lakhelyed szerinti illetékes kormányablak osztály, és igényelj hatósági bizonyítványt egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságra szoc. rászorultság alapján :)

1 évig hatályos, de a havi 8 ezret nem neked kell perkálni, ennyivel könnyebben leszel

2021. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiderült még 2 hónapig érvényes a TB-m, azaz akkor eddig 0 Ft tartozás halmozódott fel?:D Mehetek is fogorvoshoz, nem kell befizetnem 70 ezer Ft-ot arra hogy betömjék a fogam.
2021. jún. 10. 22:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt mi nem fogjuk tudni hogy neked halmozódott -e fel valamilyen tartozásod akármilyen időszakról :)

Ügyfélkapu, ebev-szolgáltatások, és adószámla lekérdezés majd kimutatja :)

2021. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!