Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha cserélni szeretném az...

Ha cserélni szeretném az autóm, lejárt a biztosítása, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy autóm. A biztosítási évforduló nap november 6.-a.

Október 6-ig tudtam volna felmondani az adott biztosítónál - amit elfelejtettem: "Évforduló előtt 30 nappal mondható fel előzmény szerződése."

Ez azt jelenti, hogy biztosítót nem válthatok erre a kocsira.


Január 6.-ig érvényes a biztosítás amúgy, akkor is ha nem fizetem be (30 nap a türelmi idő).


Szeretném eladni januárban ezt a kocsit és februárban egy új (használt, de nekem új) autót venni.


Mi a teendőm? Ne fizessem be a következő évre, hiszen úgy is eladom és az újra kötök új biztosítást? Vagy fizessem be, de csak negyed évre?


2020. okt. 16. 06:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fizesd be. Kötelező kötelező biztosítással rendelkezni. Különben fizetheted a fedezetlenségi díjat.


Teljesen mindegy, hogy negyed vagy éves díjat fizetsz, ha eladod az autót, akkor időarányosan vissza kapod azt a pénzt, ami arra az időszakra szól, amikor már nem a tiéd a kocsi.

2020. okt. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

November 6+30nap az december 6...

Ha nem fizeted be, akkor felmondja a biztosító a szerződést előbb-utóbb. Ha eladod, és ezzel megszűnik a szerződésed, akkor pedig azokra a napokra fedezetlenségi díjat kell majd fizetni, amire nem volt biztosításod. Ez többszöröse lesz a biztosítási díjnak.


Ha befizeted (akár 1 évre is), akkor ha eladod az autót és megszűnik a biztosításod rá, akkor időarányosan visszakapod a már befizetett pénzt. Azaz nem buksz semmit.

2020. okt. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Befizeted. Amikor eladod, jelzed a biztosítónak az eladást, felmondod a szerződést. A befizetett időszakból fennmaradó időszakot visszafizetik neked.
2020. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!