Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől ennyire hitványak a...

Mitől ennyire hitványak a tollak manapság? Lehet még egyáltalán normális golyóstollat kapni?

Figyelt kérdés
A 2000 előtt születettek még biztosan emlékeznek rá, hogy milyen egy minőségi toll, ami nem köpköd, ami fog a papírra. Én az iskolába úgy jártam, hogy volt egy használatban lévő tollam és volt egy tartalék. Amikor kifogyott a betét, tettem bele másikat és ennyi. Semmi bonyolultat nem várok el egy tolltól, csak hogy fogjon a papírra és hogy ne köpködje tele azt tintával. A mai tollak viszont egyik kritériumnak sem tudnak eleget tenni. Kénytelen vagyok mindent wordbe írni, mert annyira hitvány selejtek a tollak, hogy képtelenség velük kulturáltan papírra írni.

2021. jún. 5. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 30+ éve Parker tollat használok, Parker betéttel.

Lehet, hogy én vagyok a kivétel, de soha semmi bajom nem volt vele.

2021. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1.-nek. +1!


Vagy 20+ éve átálltam a Parker Jotter tollakra, eredeti betéttel.

Van 3, és kész.

2021. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak kérdem, nem bántalak: milyen tollakkal tapasztalod ezt?

Rengeteg filléres golyóstoll kapható. Ezeket eldobhatóra tervezik, még ha elvileg cserélni is lehet benne betétet.

Sokan nem tudják, hogy a fejet viasz(szerű?) anyaggal zárják le a gyártás során, hogy ne száradjon be. Ezt el kell távolítani.

De ettől függetlenül is van sok, amelyik már az üzletben annyira be van száradva ennek ellenére, hogy semmire sem jó.

A picit minőségibb golyóstollak azért nem ennyire használhatatlanok.


(Én még mártogatós tollal kezdtem írni, később töltőtollal [valóban tölteni kellett, az üvegcséből felszívni a tintát. A patronosak már nagyon gyengék voltak] A golyóstollat nem is engedték, mert csúnya lesz az íráskép)


A zárójeles emlékeimről jutott eszembe: a golyóstollat jobban rá kell nyomni a papírra, mint a töltőtollat. Én is, mások is gyakran elkövetjük azt a hibát, hogy túlságosan is erősen nyomjuk.

Vannak golyóstollaim, amit ha lazábban használok, szépen ír, ha megnyomom jobban, akkor egyből elakad a golyó.

2021. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 50 Ft-os kínai tollak nyilván nem jók.

Olcsóban a Signetta talán még mindig használható.

Amúgy meg olyat kell venni, ami többszáz Ft-os, akár 6-800, ezeknél van esély, hogy használhatók. A Tesco-ban szoktam venni Penac tollakat, ezekkel meg vagyok elégedve.

2021. jún. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Végig jártam már a palettát, kivéve az ilyen 10 ezer Ft-os tollakat, de nem találok érdemi különbséget. Persze egy Parker jobb annál, amit a Tescoban kapsz 50 Ft-ért, de az is elmarad még a régi megbízható "tescos" tollak mögött is. Egyetemen egy írásbeli vizsga végén elnézést is kértem az oktatótól a dolgozatom kinézete miatt, ugyanis a Parker úgy teleokádta a papírt, hogy rossz volt ránézni. A vicc az, hogy a legjobb tollakat manapság a prómóciós tollak közül fogtam ki.

Annyit elvárnék azért egy tolltól, hogy fogjon a papírra, de manapság nem tudok úgy írni, hogy ne kelljen külön papír amire percenként 3x firkálnom kell, mert nem hajlandó az a nyomorult toll fogni. Nagyon frusztráló.

2021. jún. 6. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne keress tovább! Ez a nyerő.

2021. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!