Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Több dologról is érdekelne a véleményetek a youtube csatornámmal kapcsoaltban. Pontokba szedem hogy könnyebb legyen válaszolni.


1.Mit gondoltok a csatorna szalaghirdetés képről? (Nagy hosszú csík felül)

2.Mit gondoltok a csatorna logójáról?

3.Mit gondoltok a csaotorna intrójáról? (7. rész előtti részekben nincs intro csak a 7.-től így össze tudjátok vetni a kettőt)

4.Mit gondoltok a videók indexképeiről?

5. Mit gondoltok alapvetően a csatornáról és milyen tippeket tudnátok adni?



Link a csatornához:

https://www.youtube.com/channel/UC0LqPv2QiKiXpdQ61PxBQVg


2021. jún. 11. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, te akartad.

1: Igénytelen, két perc alatt összedobott gagyi.

2: Hasonló, igénytelen, tucat.

3: Ez már elmegy.

4: Félrevezetőek.

5: Na ez az, elértünk a lényeghez. Mit gondolok a csatornáról? Azt gondolom, hogy a YouTube egy videómegosztó, te pedig nem videókat csinálsz. Az, hogy egy állókép alatt beszélsz, az - bár technikai értelemben tulajdonképpen videó -, igazából sokkal inkább audió tartalom. Podcast lehetne a neve például, ugye?

Az a baj, hogy leragadtál ott, hogy milyen a logó meg a fejléc, holott ezek teljesen sokadrendű dolgok. A tartalom lenne a lényeg, és az nálad nulla. Képi tartalom nincs. Az, hogy megnézhetünk valami kvízt, vagy ahogy valamilyen szoftverben összeügyetlenkedsz egy csapatot, nem érdekes. (Zárójeles kérdés: van engedélyed, hogy felhasználd azokat a szoftvereket/videókat?)

Szóval a képi tartalom, ami egy videó lényege lenne, nulla. Nincs. A kevésnél is kevesebb.

Marad a hang, a szöveg, a duma - és hát, lássuk be, az is kevés. Mármint minőségre. Nem vagy nagy dumás, nem tudsz szépen beszélni, nem artikulálsz, ráadásul nagyon lassan, akadozva beszélsz. Rossz hallgatni - főleg úgy, hogy nincs mellé semmi képi tartalom, ami lefoglalná a figyelmem egy részét.

Olyan érzésem van a videóidat nézve, hogy egy tizenévest hallgatok, aki beszabadult az iskolarádióba, magára zárta az ajtót, és amíg a portásbácsi felér a pótkulccsal, próbálja produkálni magát.

Összegezve, ez nagyon kevés.

Ha nem akarsz képi anyagot, akkor csinálj egy podcastot, online rádiót, bármit, de a jelenlegi videóid csak digitális hulladékok.

A rádiózáshoz viszont meg kéne tanulnod beszélni. Nem motyogni és makogni kell, hanem szépen, hangosan, tisztán, bátran és főképp folyékonyan beszélni.

2021. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jún. 11. 19:01
 3/11 A kérdező kommentje:

A 4. pontban kifejtenéd mire gondolsz azzal kapcsoaltban hogy félrevezető az indexkép? Most csak így véletlenszerűen 3 videó.


Futball Hírek [7. rész] (Marko Nikolic Debrecenben,Honosított magyar játékosok,Török-Olasz meccs)


Az indexképen felül Marko Nikolic szerepel Tőzsér Dánielel az aláírás utáni pillanatban, Az alsó rész 2 szélén 2 honosított magyar játékos,középen pedig utalás az olasz-török meccsre.



Futball Pápa - Lehúzás vagy piszkosul meggazdagszunk? (Vélemény videó)


Itt van egy lefelé mutató jel ami a lehúzásra utal illetve egy jel ami a pénzt jelenti.



Futball Hírek [1.rész] (Bobál Gergely Portugáliában,Peter Stöger lehetséges érkezése, Dárdai Pál)



Itt 3 ember van a képen. Peter Stöger-Bobál Gergely-Dárdai Pál róluk szól a tartalom.


Ebben nem igazán értem mi a félrevezető.


A csatornaképből és az ikonból majd csinálok jobbat csak jelenleg 2 hete kezdett csatornába nem igazán akarok nagyobb pénzt fektetni,ingyen pedig csak hasonlókat lehet.


Ez a kvízes dolog amúgy csak ebben az utolsó videóban van benne,amúgy szerintem ahhoz hogy egy nyilvánosan megoszott programról videót készítsek nem kell semmi féle engedély. Ennyi erővel megkérdezheted az összes gameplay videóst hogy van e írásos engedélyük arról hogy levideózhatják a játékot amivel játszanak.


Amúgy a beszéd résszel persze egyetértek. Viszont 2 hete kezdtem bele ebbe az egészbe. Próbálom majd fejleszteni a dolgot.



Ezt a podcast dolgot nem értem. Most akkor azt mondod hogy át kéne menni másik platformra? Csak mert ha igen akkor erre azért van jó pár ellenpélda. Például Puzsér Róberték Önkényes Mérvadó című műsora is nagyjából így működik. Persze ők többen vannak és beszélgetnek,de alapjáraton ugyan ez. Persze értem hogy az egy rádióból felvett adás, de a tartalom akkor is ugyan ez. Nagyjából ennyi érdekelne még. Örülnék ha erre is válaszolnál.

2021. jún. 11. 19:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud esetleg beszédtechnikai könyvet amivel érdemes foglalkozni az beírhatná. Gondolom egy ilyen könyv illetve alapvetően sok olvasás illetve hogy megszokottá válik a felvétel közbeni beszéd tudnának segíteni a dolgon.
2021. jún. 11. 19:24
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ebben nem igazán értem mi a félrevezető."

Idézek egy mondatot a Youtube felületéről: "A videóindexképek segítségével a nézők belepillanthatnak videódba." Nos, a te videóid nem tartalmazzák az általad indexképbe kirakott képi elemeket. Magyarán az indexképre nézve az ember azt gondolná, ezek lesznek a videóban, de nem - a videóban csak egy kék háttér és azon egy felirat van.


"A csatornaképből és az ikonból majd csinálok jobbat csak jelenleg 2 hete kezdett csatornába nem igazán akarok nagyobb pénzt fektetni,ingyen pedig csak hasonlókat lehet."

Nem kell. Őszinte leszek: a kutyát sem érdekli a fejléc meg a logó. A kutyát sem. Nem ezekkel fogsz követőket szerezni, hanem a tartalommal. Az meg jelenleg nagyon gyenge.


"Ennyi erővel megkérdezheted az összes gameplay videóst hogy van e írásos engedélyük arról hogy levideózhatják a játékot amivel játszanak."

Meglepődnél...


"Ezt a podcast dolgot nem értem. Most akkor azt mondod hogy át kéne menni másik platformra? Csak mert ha igen akkor erre azért van jó pár ellenpélda. Például Puzsér Róberték Önkényes Mérvadó című műsora is nagyjából így működik."

Az általad említett műsor egy nagyon jó példa. Alapvetően egy podcast, a Spotify-n megtalálod. Az, hogy egy rádió az összes beszélgetős műsorát felteszi Youtube-ra is, hogy még nagyobb közönséghez érjen el, nem jelenti automatikusan azt, hogy létjogosultsága lenne, vagy jó ötlet lenne egy alapvetően beszédre épülő műsort kizárólag és/vagy elsősorban youtube-on közzétenni.

Persze nincs előírás, hogy ne tedd, csak épp teljesen értelmetlen.

Mondjuk a helyzet az, hogy elnézve azt amit eddig összehoztál, nem lesz egy hosszú életű dolog, szóval tulajdonképpen mindegy.

2021. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a tanácsokat.
2021. jún. 11. 20:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ha esetleg mégis hosszú életű lenne a dolog te milyen indexképben gondolkodnál? Mindenhol azt hallom hogy figyelemfelkeltő indexkép kell. Gondolom az olyan indexkép mint ami az 5. számú videó alatt van gagyinak számít, a többi félrevezető és a tartalomhoz sincs jogom (több százezer felíratkozós csatornák is lopkodják neymar meg messi képeit az indexképekhez és tuti nincs jogosultságuk hozzá) de ha ezeket megértettem akkor mégis milyen indexképet rakjak ki?
2021. jún. 11. 20:13
 8/11 A kérdező kommentje:
A legújabb videónak megváltoztattam az indexképét. Nincs benne olyan tartalom ami ne lenne jogtiszta,nem félrevezető. Mit gondolsz erről ?
2021. jún. 11. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha egészen őszinte akarok lenni, akkor azt mondom, tökmindegy.

Nincs semmi jelentősége.

Légy őszinte magadhoz!

Szerinted ha száz ember meglátogatja a csatornádat, hány fog a tartalom miatt feliratkozni és fog az indexképek miatt?

Őszintén!

Aztán van egy másik kérdés is: mit szeretnél, hány iratkozzon fel az indexkép miatt?

Ha ez utóbbi kérdésre a válaszod nagyobb mint nulla, akkor tévúton jársz. Akkor menj el grafikusnak.

Youtube-on a nézőid 99,9%-át a videótartalommal kell megfognod! A maradék 0,1% a családod.

Senkit nem érdekel az indexkép!

Majd ha már lesz egy minőségi tartalom, meg legalább párszáz rendszeres látogatód, akkor elkezdhetsz a dizájnnal komolyabban foglalkozni. Addig semmi jelentősége.

2021. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Ennyit akartam.
2021. jún. 11. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!