Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az abortuszt...

Miért van az hogy az abortuszt van ahol tiltják és tiltakoznak ellene de azt hogy a terhes nők dohányozzanak vagy alkoholt igyanak az ellen nincs törvény és nem tiltakoznak?

Figyelt kérdés
Én még nem találkoztam ilyennel legalábbis de ha van akkor is most nem ez a lényeg hanem hogy az utóbbi miért kap sokkal kisebb figyelmet.

2021. jún. 15. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert amely államok úgy érzik az abortusz illegális, maguk veszik sértésnek, hogy meg nem született állampolgáraik meghalnak. Ellenben a fejlődő magzat egészsége senkinek sem érdeme a nagy államférfiak közül, csakis az anyáé. Ezért is önköltséges például a genetikai teszt.
2021. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez a törvényi részt megmagyarázza de azt nem hogy az emberek miért tiltakoznak az egyik ellen és miért nem a másik ellen.
2021. jún. 15. 13:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a kérdésfelvetés.

Sajnos azt kell mondjam, hogy azért, mert az emberek nem látnak tovább az orruknál. Ha egy kicsit is értelmesebbek lennének, akkor pl. abortusztilalom helyett a csapból is az ingyenes védekezési módszerek folynának, na meg olyan önismeretre noszogató műsorok, workshopok, stb. a legkisebb faluban is, ahol az illető átgondolja, hogy alkalmas-e szülőnek vagy inkább védekezik.

2021. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért kicsit durva lenne, ha egy nőt attól, hogy terhes lett, elkezdenénk kiskorúként kezelni... egyébként sajnos ez bizonyos tekintetben most is létezik*... ami elég ütős érv a gyermekvállalás ellen.


*a terhesség 18. hetén túl nem utasíthat vissza orvosi ellátást, ha azt a magzat érdekével indokolják. Nekem már ez is kifejezetten fasizmusnak tűnik.

2021. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki gyereket vállal akkor azzal vállalja azt is hogy addig az ideig a teste nem csak az övé. Amit magaddal csinálsz az a gyerekre is hatással van. Ezért jogos az ha az ő védelmében nem engednek meg mindent.
2021. jún. 18. 17:18
 6/15 anonim ***** válasza:

#5, mint említettem, szerintem meg a jogfosztás bármilyen formája ütős érv a gyerekvállalás ellen. A mai említett korlátozások is a nettó idiotizmus tárgykörébe tartoznak, el lehet vele érni, hogy a nő ne forduljon orvoshoz, ne menjen kórházba akkor se, ha tényleg kellene...mit gondolsz, miért lett divatos az orvos nélküli otthonszülés?

Egyébként én azokkal a nőkkel szimpatizálok, akik ugyan erősen korlátozzák a dohányzást-alkoholfogyasztást, de teljesen nem hagyják abba. Belőlük ugyanis sokkal kisebb eséllyel lesz turboanyu, aki aztán mindent és mindenkit (köztük a párkapcsolatát, párját is) annak rendeli alá, hogy ő gyereket szült... szóval én biztosan azt a nőt választanám, aki azért elszívja a napi 2-3 szál cigijét, megissza a pohár sörét vagy borát akkor is, ha várandós, és nem azt, aki a "babaprojekt" - még a szó is borzalmas - előtt fél évvel felcsap absztinensnek...

2021. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz, hogy nem tiltakoznak az emberek az abortusz ellen.

Sokan tiltakoznak, ezt biztos te is tudod.

Van, aki úgy gondolja, hogy minden megfogant élet egyenértékű egy már megszületett emberi élettel, van, aki a szuleteshez köti a jogokat, van, aki a 12. Terhességi héthez, az idegrendszer kialakulasahoz, etc. A jogszabály is országonként valtozik.

Van, aki pedig így gondolja a nő szabadon dönthet arról, hogy ki hordja és megszüli e a babát.

Ez egyébként egy igen komoly etikai kérdés, egyáltalán nem fekete fehér.

A terhes nők alkohol és drogfogyasztás a ellen is tiltakoznak és egyébként rengeteg egyéb terhesseg alatti tiltás van, ülő fürdő, medence, sushi, tonic és meg sokminden más.

Erre nincs jogszabály, elég nehéz lenne ellenőrizni. Vagy besugo rendszer mukodne? A szomszed néni telefonálna, hogy úgy látta, a kilenc hónapos terhes kismama beleivott a férje sörébe?

Ha mértéktelen alkoholfogyasztás miatt betegen születik egy magzat egyébként nagyon sok országban eljárás indul az anya ellen, lehet találni precedenseket a neten. Magyarországon sajnos nem tudom, hogy van ez.

2021. jún. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6.

A gyerektől nem veszed el a jogait ezzel mikor károsítják az anyukák a szervezetüket?

Lényegébben rákényszerítik.


Azt nem mondta senki hogy mindent be kell áldozni a gyerekért. Nem csak ez a két véglet van.


Azonban ha valakinek fontosabb az hogy cigizzen és piáljon mint a gyereké egészsége annak nem biztos hogy gyereket kéne válalnia.

2021. jún. 19. 08:53
 9/15 anonim válasza:
48%
És mi van azzal, aki nem tervezte a gyereket? Tegye le a cigit hirtelenjében? Tudod te, milyen elvonási tüneteket okozhat? Az is káros ám a gyereknek. Véleményem szerint ne korlátozzuk a nőket sehogy. Ha abortuszt akar rendben, ha dohányozni akar terhesen, hát az nincs rendben, de ő gyereke, ő döntése. Plusz nem is lehetne tiltani. Ki ellenőrizné, hogy otthon elszívja-e azt a cigit? Naugye. Rád semmilyen hatással nincs az, hogy más mit csinál terhesen. Ennyi erővel már azt is megmondhatnád más nőknek, hogyan neveljék a gyereküket, mert szerinted úgy jó, ahogy te gondolod, csak más meg máshogy gondolja jónak. Foglalkozz magadda.
2021. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A gyerektől nem veszed el a jogait ezzel mikor károsítják az anyukák a szervezetüket?" Mármint az embriótól/magzattól? Ami nincs, azt elvenni sem lehet de nehogy már egy felnőtt ember döntései legyenek alárendelve egy méhtartalomnak...

De az ügyvéd-diktatúrákban, mint az USA, biztos volt már olyan per, ahol a gyerek - miután megszületett, természetesen - beperelte az anyját, mert a terhessége alatt dohányzott/ivott/drogozott... és utána mi jönne? Beperelné a férjet, mert mellette dohányzott passzívan a nő? Aztán ugyanezért az alsó szomszédot? Hol lenne megállás a jogfosztásban????

2021. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!