Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ittas kiskorúak(15-17 talán...

WarningTomuch kérdése:

Ittas kiskorúak(15-17 talán még 18 is lehet köztük) hangoskodnak rongálnak. Mit lehet ellenük tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok annyira bent a témában, egy egyszerű de számomra homályos kérdéssel fordulok hozzátok.


Főtér mellett lakom, és általában péntek-vasárnapi napokon este 11től reggel 3,4 óráig 7-9 fiatalok szoktak hangoskodni, és úgy tűnik hogy csak engem zavar ez mivel nem nagyon láttam ez ellen változást.


Ordibálnak, italos üveget törnek, hangosan hallgatnak zenét, kidöntöttek egy táblát és még egy világháborús emlékművet is szoktak piszkálni.


Videóra vettem őket, sajnos nem olyan fejlett a telefonom hogy 30 méterre minőségi videót készítsen így az arcuk nem látszódik.


Azt tervezem ha holnap is itt lesznek akkor kihívom rájuk a rendőrséget.


Nos itt gondolkodtam el, ugyebár nekik is vannak jogaik, szóval most a videót még ha nem is látszódik az arcuk nem használhatom fel ellenük, illetve ezért feljelentést kaphatok?


A vicc az egészben az hogy még egy rendőr is elment mellettük de nem igazán állt meg igazoltatni, pedig egy háborús emlékmű tetején ülő fiatalokat sörrel a kezükben szerintem könnyű észrevenni főleg egy lassan cirkáló autóból.



Személyes baromságokat mint például "de hát ők csak fiatalok meg most élik ki magukat" nem szeretnék válaszként látni.


Köszönöm.



2021. jún. 26. 04:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyes baromságokat, mint a "de hát engem nem hagynak aludni" nem szeretnék kiírva látni, köszönöm.


Ha a rendőr kivetni valót talál a viselkedésükben akkor oda megy. Te maximum kihívni tudod őket, hogy ellenőrizzék le. A felvételt meg kend a hajadra.

2021. jún. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Háborús emlékműre felmászni nem tilos. A hangoskodás miatt elő lehet őket venni (amennyiben tényleg annyira hangosak), de ehhez rájuk kell hívnod a rendőrséget. A felvétel meg senkit nem érdekel.
2021. jún. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor csak annyit tehetsz hogy kihívod a rendőröket.

Mert világháborús emlékműre felmászni minimum szabálysértés,és 14-15-17 évesen pia?

Még hangoskodásért is megbüntetettik,ês amiket leírták minimum felfüggesztett.

2021. jún. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 kiskorú nem vehet alkoholt. Fogyasztásra nem vonatkozik.
2021. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

4

Jó,de úgy tudtam hogy ha pl le írtatok egy gyereket Magyarországon,akkor ügy is lehet?

2021. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Ki kell hívni a rendőröket. A szemetelés rongálás és a közterületen való alkohol fogyasztás szabálysértés.
2021. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!