Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiskorúak szabadságát miért...

Kiskorúak szabadságát miért lehet korlátozni (példa)?

Figyelt kérdés

pl: bentlakásos iskolában igazából semmit nem szabad nekik, még tanulni se akkor amikor akarnak.

Nem mehetnek sehova, mindent megszabanak, és szigorúan betartatnak. Szinte felér egy börtönnel.... Ugyanez a helyzet ha már betöltik a 18 at is.. (tudom, mert átéltem a dolgot, és nem volt kellemes)



2015. nov. 8. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Kitekerem a nyakukat nyuszibogár :333
2015. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szabályok betartása nem egyenlő a szabadság korlátozásával...

Valamint 18 fölött már nem kiskorú az illető.


Szabályokat kell szabni, azok nélkül káosz lenne, minél fiatalabb a gyerek, annál nagyobb a káosz.

Ha csak 5 fiatallal is elkezdesz foglalkozni, rájössz, hogy nagyon nehéz őket kezelni, sokkal egyszerűbb és eredményesebb, ha szigorúan és szabályozottan teszed a dolgod.


Ez egyrészt a felügyelőknek is jobb, másrészt a gyerekeknek is biztonságosabb, fegyelmezettebb...


A lényege nem az, hogy ők jól érezzék magukat.

Ha csak 5-10 gyerekről lenne szó, azokat nem kell túlszigorítani, de gondolom nem csak 10 gyerekről van szó, több gyerek = több gond = nagyobb veszély.


Ha nem lenne ilyen szigor, hidd el nekem, hogy rengetegen buknának, sokan elvesznének, tele lenne az intézmény balesetekkel.


Nem akarom védeni az ilyen helyeket, de inkább legyen egy fegyház, mint egy hullaház!

2015. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!