Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet látni Győrből a Schneebe...

Lehet látni Győrből a Schneeberget szabad szemmel?

Figyelt kérdés
Kb. 140 km. légvonalban
2021. jún. 28. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mert át kellene látni a Soproni-hegység felett. Annak legmagasabb pontja kb. 400 méterrel van Győr felett. A Schneeberg 1348 méter, ami nekem ellent mond, mégis úgy gondolom, hogy legfeljebb magas épületek tetejéről, utcaszintről nem. Onnan már csak azért sem, mert közelebbi pontok is takarhatnak.
2021. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es! A Schneeberg csúcsa 2076 méter. És nem a győri belvárosból gondoltam utcaszintről, nyilván akkor takarnak a közelebbi épületek. Hanem külterületről, ahol mondjuk több km.-en keresztül szántóföld van, esetleg a városban egy 10 emeletes tetejéről, vagy drónról, 150-200 méter magasról. Illetőleg a Sopron alatt lévő hegyek sem zavarhatnak be, mert a Fertő tavon keresztül lehet légvonalban átnézni, ami sopron felett van.
2021. jún. 28. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Kimaradt egy szó. 1348 a kiemelkedése a terephez képest, de igazad van, nem ezzel kell számolni.
2021. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi sem jelent, de a hegy tetejéről Győr irányába nézve ezt lehet látni: [link]
2021. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm házából lehet látni. Csanakon van a dombon.

A nyúli kilátóból is látni. Szerintem győri tornyokból is. Persze olyan idő kell hozzá.

2021. jún. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!