Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért viselkedik egy csomó...

Miért viselkedik egy csomó ember úgy, mintha Budapest lenne a világ közepe?

Figyelt kérdés

Legyen szó akár valami eladásáról, személyes átvétel vagy Vp-n, csak Foxpost, és nem értik, hogy vannak olyan kistelepülések, ahol csak posta van. Vagy meg van hirdetve valami, hogy személyes átvétel csak Sopronban, Miskolcon, Szegeden, és a vásárló odaírja, hogy neki Pest xy kerületében át tudja venni.

Ha valaki valamit kérdez FB csoportban, hol tud venni X településen, mindig jönnek az ajánlások, hogy BP Y vagy Z utca. Sőt, olyannal is talalkoztam, aki elcsodálkozott, hogy miért vagyok kollégista, hát nem vagyok budapesti?



2021. júl. 7. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Frusztrált vagy, amiért sajnállak, de ez a kérdés úgy ökörség ahogy van.

Legalább 20 éve használok valamilyen netes adás-vételi oldalakat, de sohasem találkoztam azzal a jelenséggel amit leírsz. Se eladóként se vevőként.

Sok településen még posta sincs, még ők is meg tudják oldani a dolgot. A Foxpost egyébként házhoz is szállít, tehát még posta sem kell hozzá. Azért preferálják sokan, mert a többihez képest olcsóbb, gyorsabb és sokkal több automatája van mint a konkurenseknek. A franc se akar a postán fél órát sorba állni egy csomagfeladás miatt, mikor a Foxpostnál otthon kitöltöm a feladó szelvényt, és a közeli automatánál 2 perc alatt feladom.

2021. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért lennék frusztrált? Te gondolom, budapesti vagy, ezért nem látod át. Az esetek többsége nem is velem történt, hanem ismerősökkel (kivéve a kolis rész), és csak összeszedtem egy kérdésbe, hogy érthetőbb legyen.

Te viszont elég magas lóról beszélsz.

2021. júl. 7. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Budapesten már csak ilyen magasak a lovak. :-D
2021. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ezen az oldalon is tipikus, hogy ha valaki megkérdezi hogy hol lehet valamit beszerezni, és nem ír mellé várost, akkor tuti fővárosi. Mert neki természetes, hogy minden Budapesten van, és mindenki más is aki olvassa a kérdést, az ebben a viszonylatban gondolkodik. Van, aki meg is sértődik, ha visszakérdezel, hogy az ország/világ melyik részére gondolt konkrétumok nélkül.
2021. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert megtehetik.
2021. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Miért?

Létezik más város is Magyarországon?


Amúgy, ha valaki nem írja, akkor teljesen jogos, hogy a fővárosról beszélünk.

Ha nem, akkor oda kell írnia - és azt is, hogy ott mi nincs.

Ha viszont odaírta, akkor meg az a jogos, hogy a tisztelt olvasó ezt elolvassa.

2021. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne jogos vagy evidens, hogy a főváeosról beszélünk?
2021. júl. 7. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Na de miért gond ha csak Foxpost?
2021. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem több oka is van, részben mert Budapest a főváros és itt él a magyar lakosság majdnem 1/5-e (majdnem 20%-a), ami 1 700 000 főt jelent, és a következő város Debrecen 200 000 fővel. Nagyok a különbségek népességben a főváros és a többi város között, nagyobbak mint más országokban. Hirtelen ugrás van átmenet nélkül.


Németországban így jönnek a legnagyobb városok félmillió lakosig:

3 433 695 - Berlin

1 652 363 - Hamburg

1 229 026 - München

953 551 - Köln

644 865 - Frankfurt

579 988 - Stuttgart

575 794 - Düsseldorf

599 055 - Dortmund

626 973 - Essen

511 079 - Lipcse


Lengyelország:

1 644 515 - Varsó

838 367 - Łódź

744 032 - Krakkó

640 663 - Wrocław

582 919 - Poznań


Ez valahol be is ivódott az emberekbe szerintem, hogy a főváros sokkal nagyobb a többi városnál, de ez tipp a részemről. Ellátottságban is jobb a főváros, mint az egy szem nagyváros az országban, és talán ez is szerepet játszik benne.

2021. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
Valószínűleg kifogtál többfővárosit és ez nem feltétlenül nagyképűség, olyankor csak meg kell beszélni, hogy kinek mi a megfelelő. Meg mondjuk nem ismerem a foxpostot, de ha házhoz is szállíít az elvileg használható, van ma sok efféle lehetőség, és ha szükséges valakinek akkor ismeje is őket, hogy melyik mit hovanogyan mennyiért...
2021. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!