Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabályosan viselkedik-e az...

Szabályosan viselkedik-e az ELTE Informatikai Kara?

Figyelt kérdés

2011-ben végeztem az ELTE Informatikai Karának egyik szakján. A leckekönyvet a diploma kézhezvétele után 7 hónappal zárták le, majd egyéb papírjaimat is ekkor kaptam meg. Korábban is kaptam egy főiskolai diplomát, de annak dátuma el volt rontva: ennek cseréjére az egyetem csak 2015-ben volt hajlandó. A Tanulmányi Osztály által kiállított jegyzőkönyvről megállapították, hogy hamis jegyzőkönyv, mivel annak nincs jegyzőkönyvi sorszáma, és

nem hivatalos jegyzőkönyvből van kitépve a másodpéldány.

Az ELTE Tanulmányi Osztálya az irat kézhezvétele után feljelentett kényszerítésért a rendőrségen, majd azzal védekezett, hogy a levelezést nem csak ők olvassák, hanem az ELTE biztonsági főnöke is.

Eddig nem válaszoltak. A közbeeső munkahelyeket megbüntették. Megbüntették a későbbi munkahelyemet is és kirúgtak, mivel az ELTE nem igazolta vissza a dokumentumot helyesen. Ide kijöttek a Rektori Hivataltól, de ők azt sem tudták, hogy bű-e vagy bá. Ott kaptak észbe, hogy nagyon nagy bajt csináltak. Megvertek egy korábbi munkahelyen egy munkaügyi ellenőrzés során, ahol Magyarországról nem tudtam bemutatni az összes papírt. A cégektől kért papírok bemutatása mellett kellett volna az ELTE-étől az, hogy ők mennyi egészségbiztosítást fizettek be. Korábban egy osztrák patikában nem akartak kiszolgálni, mivel az egészségbiztosítási számomon gyanús dolgok voltak igénybevéve (100-szor olyan kezelés, amit egy emberen csak egyszer lehet) és nem volt rendszeresen fizetve. Később a nagy sikertelenségek után úgy döntöttem, hogy külföldi egyetemen folytatom, ahová fel is vettek. Ide kreditátviteli lapokat kellett kérni az ELTE-étől, de azokat egyenként 6-12 hónap alatt adták ide, ezzel engem ott kitolva a törvényes képzési időből. A külföldi egyetemről kényszerből ki kellett iratkozni, mert azt már időben nem lehetett befejezni. Az ide kiállított iskolalátogatásit hamisnak találta első alkalommal a külföldi egyetem, majd csak később helyesbített.



2017. aug. 11. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy az Europass Oklevélmellékletet, amelynek csatolása külföldön kötelező, szintén 7 hónap múlva kaptam meg a leckekönyvvel együtt. Tele volt angol nyelvi hibákkal. Szintén 2015-ben cserélték ki, de a megkapott új példány korábbi majdnem hibátlan magyar nyelvű része hemzseg a hibáktól.
2017. aug. 11. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Nálad valami gond van az irányítótoronyban...


MI köze az eltének a patikához?

2017. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor elolvastam azt hittem ez egy vicc. Kicsit leszűkítenéd a kérdésed pontos tárgyát, mert ezidáig úgy hangzik mintha az ELTE teljesen ellehetetlenítené az egyetem utáni életedet.
2017. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A cégektől kért papírok bemutatása mellett kellett volna az ELTE-étől az, hogy ők mennyi egészségbiztosítást fizettek be.


Mondjuk ebből egy kérdés adódik, miért hazudsz. Hivatalos szervek pontosan tudják, hogy az elte nem fizetett utánad semmit, ugyanis soha a büdös életben nem az egyetem fizette.


Nesze, törvény: A központi költségvetés a 16. § (1) bekezdésének a)-o), s)-v) pontjában említett személyek egészségügyi szolgáltatásának fedezetét a 26. § (5) bekezdésében meghatározott járulékfizetéssel és az egészségügyi hozzájárulás bevételeinek átutalásával biztosítja. (segítek, a hallgató i pont... a kp ktgv utal az oep felé, nem az iskola). Kizárt, hogy bárki azt kérte volna, igazold, mit fizet az elte.

2017. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írod ezt a 16-os paragrafust. Valóban így én sem értem. Azt mondták, hogy nem fizették az egészségbiztosításomat, és meg is támadtak. Ausztriában történt. Talán ott másképp van. Én sem tudom, mivel nagyon beteg voltam, látni sem láttam. Amúgy osztrák egészségbiztosításom volt, de a magyar kártyát adtam oda, mivel az osztrák kártyát még nem küldték ki.
2017. aug. 11. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!