Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A látássérültekkel tényleg...

A látássérültekkel tényleg ennyire taplók az emberek?

Figyelt kérdés

Tudom nem kérdés, ne haragudjatok érte, de muszáj leirnom a sztorimat ami két napja történt velem.

Szombaton reggel találkoztam barátommal Kőbánya-Kispesten. Mentünk volna be az áruházba amikor meghallottuk ezt egy látássérült és egy látó ember között. (az előbbi kért segítséget)

-Elnézést tudna nekem segíteni eljutni a 85-ös busz megállójába?

A látó ember elkezd MUTOGATNI és mondja a látássérültnek, hogy ott arra valamerre lesz, aztán szépen lassan elmentek tőle.

A látássérült bácsi csak sóhajtott egy nagyot és csak állt egy helyben, nem tudta, hogy hogy fog eljutni oda.

Aztán én meg a barátom odamentunk, és elkísértük a megállóba, ahol várta már az a személy akivel találkozója volt.

Lehet nem egy hú de nagy sztori de nekem ez annyira elszomorító. Ahova el kellett volna kísérni max 200 m-re volt, nem hiszem, hogy siettek volna bárhova is ahogy mi azt el néztük. Sajnos itt tart a világ. :(

Ha nektek is volt hasonló sztori akkor irhatjatok nyugodtan.



#látássérült #Segítsünk
2021. júl. 11. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

nem lát a szemétől

nem látja az erdőtől a fát

más szemében a szálkát magáéban a fát sem

2021. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlen egyértelmü mindenkinek, hogy a másik látássérült.

Másrészt a legtöbb ember nem is gondol arra, hogy mit jelent ténylegesen, ha valaki nem lát vagy nem lát rendesen.

Meg nem feltétlen van ideje, ha valaholvá oda kellene érnie.


Viszont az nagyon elismerésre méltó, hogy ti segítettetek neki odamenni, ahová akart.

2021. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt nála egy fehér bot, leginkább lefele nézett szóval tisztán látszott rajta, hogy látássérült😕

Amikor meg csak igy mutogattak neki össze vissza és otthagyták utanna meg állt egy helybe.

2021. júl. 11. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon rendes tőletek, hogy segítettetek neki.


Egyébként elég összetett ez a dolog.

Az a helyzet, hogy van aki fel sem ismeri a fehér botot, hogy az az. Van aki nem tudja, hogy mire is való. Tapasztaltam már mindkettőt. Volt, hogy megkérdezték hol vettem a nordic walking botot. :) Ezen közösen jót nevettünk mikor mondtam, hogy nem az. Aztán volt, hogy idős néni még engem cseszett le, hogy nem segítek neki. Nem hitte el, hogy nem látok. Mikor megkérdeztem mégis szerinte mi az a bot a kezemben, fogalma sem volt.

Harmadik: egy látó embertől sem várhatjuk el, hogy hirtelen kapcsoljon, hogy egy vaknak aztán hiába mutogat. Egyszerűen reflex, benne van az emberekben automatikusan.

Aztán persze nem lehet tudni, hogy ők emiatt, vagy szimplán érdektelenségből intézték el ilyen egyszerűen, gyorsan a dolgot.


Egyébként változó. Vannak nagyon segítőkész emberek, de vannak olyanok akik akkor sem ha kérjük tőlük a segítséget.

2021. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem sulis koromba volt,( lány vagyok)hogy egy bunkó koma minden nap elénk tolakodott a buszon,és elegem lett,egyszer megint ez volt,és hangosan szidtam,majd kiderült,csak összekevertem,és egy szinte vak embert engedtek előre. Semmi jele nem volt csak a napszemcsi..és az emberek gonosznak néztek,hát égés volt...
2021. júl. 12. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fordított esetem volt! Felajánlottam egy aluljáróban botorkáló vak embernek, hogy szívesen segítek neki megkeresni a neki megfelelő feljárót és fel is vezetem a felszínre ott, ha akarja. Erre kétszer is rám ordított, hogy nem kell! Sajnálom, hogy ekkora bunkó voltam vele!
2021. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
100%
Én szerencsére az ellenkezőjét látom, van 2-3 vak emberke akik rendszeresen közlekednek arra amerre én. Amikor pl. állunk a pirosnál, észre szoktam venni, hogy többen figyelik őket hogy kell-e nekik segíteni, tudni fogják-e vajon, hogy mikor mehetnek át (nem minden zebránál sípol) és gyakran látom, hogy valaki oda is megy. Vagy az egyik fickó az én buszommal szokott jönni és a megállóban is rendszeresen kérdezik tőle, hogy melyiket várja, szóljanak-e neki ha bejön a busz.
2021. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kaszi válasza:
Ez egy nagyon nehéz kérdés, vannak olyanok akik azért nem fogadják el a segítséget, mert úgy érzik, valamit egyedül akarnak megoldani. Nem dolgozta fel valszleg a vakságát rendesen, ezért reagálhatott ingerülten. Nem mondom, hogy teljesen megértem az illetőt, de értem miért járhatott el így. Én, ha tehetem, ha nem is fogadok el egy helyzetben segítséget, igyekszem elmagyarázni hogy köszönöm, most tanulom az útvonalat és szeretném rutinná tenni, mert nem mindig vannak olyan jó emberek akik megállnak mint te, pl. így szoktam kedvesen visszautasítani, ha van idő. Ha pl. helytelenül, járműre szálláskor a botos kezemet irányítják mert segítenének, egy köszönöm, megoldomra van csak idő sajnos, amin rendszeresen megsértődnek, pedig nem akarok bunkó lenni, csak szállnék fel vagy le, hogy ne tartsak fel senkit, vagy ne csukják rám az ajtót. Nagyon helyzet függő mikor jön jól a segítség, vagy mikor kell, itt mindkét félnek türelmesnek kell lenni a másikhoz. Ez is személyenként változhat. Nekem pl. vonatállomáson jön nagyon jól, kimenni a pályaudvarról, megtalálni a saját támpontjaimat, ahonnan már meg vagyok. Volt már ideges biztiőr, aki szerint hozzak magammal látót (mert ez nyilván így megy), de volt kaller aki szinte hazáig akart kísérni, annyira segíteni akart. 😊 Általános tanácsként, merjetek kérdezni, mert nincs hülye vagy sértő kérdés, csak traumatizált ember, aki megsértődik.
márc. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!