Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akik látássérültek, azok...

Akik látássérültek, azok miért nem végezhetnek súlyzós edzéseket?

Figyelt kérdés
Hányas dipotriától ártalmas a súlyzós edzés?

2021. ápr. 16. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert nem látják a tükörbe a változást :D



Szeintem az miatt mondják, mert a túlzott megerőltetés/erőlködés árt a szemnek, aztán igaz e vagy sem...

2021. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Mert a súly emelés közben megnő a nyomás a szemben és a környékén és ez nem tesz neki jót.

2021. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ugye ha 1,5-2 dioptriás vagyok 20kg-ot emelhetek ha elbírom?
2021. ápr. 16. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Mert sok idő lenne kitapogatni nekik hogy hova van letéve a súlyzó
2021. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Retinaszakadás történhet a hirtelen megerőltetéstől. Attól függ, nincs erre konkrét szám. Meg kell kérdezni az optikust vagy szemészt. Sok szemüveges edz nagy súllyal, ezért önmagában nem kizáró ok.
2021. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Életemben nem hallottam ekkora baromságot
2021. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Mint?

A retinaleválás leggyakoribb oka, hogy a retina perifériás részén szakadás keletkezik. Ennek hátterében az áll, hogy ezen a területen eleve vékonyabb a retina, a rövidlátóknál pedig a vékonyság még inkább fokozódik, és degenerációs hegesedések alakulnak ki. Idősebb korban - 50 év felett - a szem belsejét kitöltő finom kollagénrostokat tartalmazó, kocsonyás állagú üvegtest el is hígul, a kollagénrostok pedig kitapadhatnak a retinához. Ha hirtelen szemmozgás következik be például ütés, rúgás vagy esetleg valamilyen nagy súly megemelése miatt, akkor a szemgolyó kismértékben kitágul, de a kollagénrostok már nem tágulnak vele. Ilyenkor a retina a mechanikai húzás hatására szakad be.

2021. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
87%
Nem a konkrétan a látássérültség tény az, ami miatt nem emelhetsz súlyt, hanem egy esetleges kísérő betegség. Egyébként megdöbbentő, milyen válaszok érkeztek, nem látja a változást a tükörben, nem tudja kitapogatni a súlyt, ez tény, és igaz, mert jómagam is tapasztalom. De én személyszerint látássérült vagyok, és természetesen segítséggel, ami azt jelenti, hogy a kezembe adják a súlyt, én is ugyanúgy tudok edzeni, mint bárki.
2021. jún. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!