Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Koporsó mennyi ideig marad...

Koporsó mennyi ideig marad meg a földben?

Figyelt kérdés
100 év után a koporsóból még meglehet valami a földben? Deszkák? Vagy teljesen elkorhad?

2021. júl. 21. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Változó, attól (is) függ, hogy milyen a talaj. Múltkor néztem egy dokumentum filmet a Titanic azonosítatlan áldozatairól, hogy családfakutatás során szerették volna megtudni, hogy kinek a teste rejtőzik ott. Talán három fő volt, köztük az egyik gyerek.

Az egyik sírt a beömlő talajvíz eléggé megrongálta, nagyon nehezen vagy talán nem is (pontosan nem emlékszem) tudtak DNS mintát szerezni.

2021. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy milyen talajban van, de 10 évre saccolom azokat a sírokat, amik besüllyedtek, tehát a fedő annyira elkorhadt, hogy a rá nehezedő föld súlya alatt besüppedt. Ez általában tavasszal történik, amikor a sok olvadt hó súlyosabbá teszi a földet.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy a tetem is megsemmisült. Ehhez hosszú évek kellenek, ami sok mindentől függhet. Maga a ruházat és a test bőre még sokáig megmarad.

2021. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó te temetőben dolgozol?
2021. júl. 21. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem temetői dolgozó vagyok, de édesanyámmal sokat kijártam az ősök sírjaihoz és mindezt tőle hallottam, amikor egy rokonunk sírja besüllyedt. Persze - más forrásból is tudom mindezeket.
2021. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!