Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy tehermente...

Kálvin Tamás kérdése:

Mit jelent az, hogy tehermentes ingatlan?

Figyelt kérdés
Utána néztem valami át is jött, de most engem ez bővebben érdekelne. Tehát tételezzük fel veszek 10 millióért egy olyan ingatlant ami (NEM) tehermentes, akkor ha én kifizettem és 100% tulajdon jogom van hisz megvettem engem köteleznek majd hitel, vagy bármi fizetésre? Tehát nem értem miért kellene nekem más hitelét ki fizetnem? Én csak meg vettem az ingatlant ami azt jelenti a pénz tőlem ki vándorolt majd át ment egy olyan embernek akinek tartozása van ergó az engem nem érdekel ő mire költi azt a pénzt vagy éppen tőle merre fog ki menni pl: hitel. Ez nem az én dolgom..De ha én veszek egy ilyen ingatlant, akkor engem miért terhelne bármi is amikor sose volt hitel a nevemen és csak egyszerüen meg vettem egy ingatlant és kész. Én a saját dolgom elvégeztem az érték-ellenértéket meg fizettem a többi az nem az én dolgom..

#ház #ingatlan #hitel #tehermentes #tehermentes ingatlan
2021. aug. 4. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell és nem is lehet más hitelét fizetni. Az eladónak kell tehermentesítenie az ingatlant.
2021. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehermentes azt jelenti, hogy az ingatlanon nincs semmiféle banki, vagy közüzemi tartozás. (tiszta)

Ha egy olyan ingatlan veszel amin van banki/közüzemi tartozás azt úgy veszi meg az ember, hogy a vételárból ez mind előbb kifizetésre kerül.

PL. Van egy ingatlan ami 10 milliót ér. De van rajta 2 millió forint tartozás. Mivel az ingatlanadás ügyvéd előtt zajlik, így te az ügyvédnek kifizeted a 10 millió forintot. Az ügyvéd ebből rendezi a 2 millió forint tartozást, majd a maradék 8 milliót ódaadja az ingatlan tulajdonosának aki eladta az ingatlant. Neked nem kell semmiféle tartozást rendezned.

2021. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A gondolatmeneted elméletben jó, a gyakorlatban nem tudsz ilyen ingatlant megvenni: mivel a hitel fedezete a ház, azon a hitelintézet elidegenítési tilalma rajta van. Azaz a bank nem járul hozzá az eladáshoz, az nem kerül új tulajdonos nevére. Az ügyvéd/közjegyző első dolga a tulajdoni lap lekérése, amin ha látja a tilalmat, eleve nem készíti el vagy jegyzi ellen a szerződést, az nem nyújtható be a földhivatalhoz sem az alapvető követelmények hiánya miatt, és az a hivatal sem jegyez be tulajdonjogot.


Minden szál a tilalom jogosultjához fut vissza, amíg ők nem adnak ki egy engedélyező nyilatkozatot, vagy kérelmezik az elidegenítési tilalom törlését, addig új tulaj nincs. Az, amire a hitelintézet lép, pedig a nyújtott kölcsön és kamatainak visszafizetéséhez kötött. Miután kifizeti a tartozást, az elidegenítési jog megszűnik, az ingatlan pedig tehermentes lesz, annak a menetét már tudod (alapvetően: megegyeztek a vételárban és egyéb feltételekben, és ennyi, lehet szerződni).

2021. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Végre kaptam értelmes válaszokat és köszönöm szépen a tisztes válaszokat! És mivel különb egy tehermentest venni? Tehát oké nem tehermentes már értem hogy én ugyan ugy kifizetem ugyved altal és az enyém lesz a többi az már nem az en dolgom, hogy az az ember mit kezd a penzevel. DE ha tehermentes mivel lesz nagyobb előnyöm?
2021. aug. 4. 15:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Sosem vettem még házat és tervezek venni majd, de ahozz tudni akarom a buktatókat (utána járni ecetera) :)
2021. aug. 4. 15:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha bank felé van tartozása, akkor neki engedélyeztetnie kell az eladást. Anélkül meg sem veheted. A legtöbb esetben is simán kivitelezhető, de nem a te dolgod elintézni, csak figyelni rá. Ha közüzemi, közös költség tartozások vannak, akkor azt a vételárból le szokták vonni vagy az előző tulaj rendezi az eladás előtt. Ezért kell az ügyvéd, mert ő rögtön látja a tulajdoni lapon, ha nem tehermentes az ingatlan és azzal valamit kezdeni kell, mielőtt te kifizeted a teljes vételárat.
2021. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre írtunk és még nem láttad, a 15:37-es egy másik szempontját veszi figyelembe, abban benne van már a válasz.
2021. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ahozz hogy valahogy rendezze a tartozását neki oda kell adjam a pénzemet hiszen abból tudná fedezni ugye? Tehát ha fogadok ügyvédet és általa oda adom a pénzem xy-.emberkének ő gondolom ki kell akkor fizesse a házon a tartozását.A kérdés már csak az honnan tudhatom, hogy ő ezt a kötelezetségét meg tette-e? Az ügyvédem szól nekem? Nekem csak az a fura, hogy amíg nem fizetti ki a tartozását addig ugye nincs is adásvételi szerződés nem de? De ha nincs adásvételi szerződés addig valamilyen más szerződés kell, hogy legyen hiszen igeiglenesen azért adtam át a pénzem neki, hogy kifizesse a tartozását plusz a ház árát is már oda adtam neki.. Utána már csak a adás vételi papir kitöltése kellene azonnal és kész.
2021. aug. 4. 15:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kötni elővásárlási szerződést is, amiben kifejezik a felek a vételi-eladási szándékukat. Ebben leírhatják, hogy ki hogyan mit fizet ki, mikorra. Ekkor még nem szokás a teljes vételárat odaadni, mert akkor nem motiválná semmi a másik felet. Lehet benne foglaló vagy előleg is. A kettő közötti különbség lényeges!
2021. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ha jól értettem az ügyvéd elég igazábol ha semmihez nem értek ugye? Tehát ő elintéz nekem mindent és instruktálna engemet hogy mi hogy van? Jah és igen kinek kell ügyvéd neki vagy nekem? Vagy ő is fogadhat ez hogy mukodik:)?
2021. aug. 4. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!