Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy tehermente...

Kálvin Tamás kérdése:

Mit jelent az, hogy tehermentes ingatlan?

Figyelt kérdés
Utána néztem valami át is jött, de most engem ez bővebben érdekelne. Tehát tételezzük fel veszek 10 millióért egy olyan ingatlant ami (NEM) tehermentes, akkor ha én kifizettem és 100% tulajdon jogom van hisz megvettem engem köteleznek majd hitel, vagy bármi fizetésre? Tehát nem értem miért kellene nekem más hitelét ki fizetnem? Én csak meg vettem az ingatlant ami azt jelenti a pénz tőlem ki vándorolt majd át ment egy olyan embernek akinek tartozása van ergó az engem nem érdekel ő mire költi azt a pénzt vagy éppen tőle merre fog ki menni pl: hitel. Ez nem az én dolgom..De ha én veszek egy ilyen ingatlant, akkor engem miért terhelne bármi is amikor sose volt hitel a nevemen és csak egyszerüen meg vettem egy ingatlant és kész. Én a saját dolgom elvégeztem az érték-ellenértéket meg fizettem a többi az nem az én dolgom..

#ház #ingatlan #hitel #tehermentes #tehermentes ingatlan
2021. aug. 4. 15:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve vettem ingatlant. Mindig az fizeti az ügyvédet aki épp vásárolni akar. Én fizettem az ügyvédnek, aki mindent elintézett helyettem. Ő intézte a tulajdoni lapot, ő ellenőrizte, hogy van-e tartozás, hogy kik a tulajdonosok. Én esetemben nem volt semmiféle tartozás az ingatlannál, de volt haszonélvezet az ingatlan tulajdonos anyukájának aki akkor már vagy 20 éve halott volt. Mivel anno a fia nem intézte el, hogy a hhaszonélvezeti jogot megszűntesse, így még mindig rajta volt a tulajdoni lapon. Az ügyvéd intézte el.

Ha venni akarsz ingatlant, neked kell keresned ügyvédet.

2021. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eladónak tartozása van valaki (valamilyen intézet) felé. A tulajdonos nem tudta fizetni, de a szolgáltatást fogadta, élvezte. A szolgálató abból él, amit a szolgálattásai után fizetnek neki a felhasználók. Ha ez a tartozás nagy, akkor beterhelteti hivatalos úton az adós tulajdonát képező vagyont a tulajdoni lapon. Ekkor lesz terhelt a vagyon. Amikor ez eladásra kerül, akkor előbb ki kell fizetni a terhet. Ügyvédválasztás egyezség dolga. Nem lehet részrehajló, mert az állásával játszik és büntetést is kap.
2021. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában a vevő választ ügyvédet, de az eladó is elkérheti a szerződést, hogy átnézesse a saját ügyvédjével. A vevő szokta fizetni az ügyvédi költségeket. Igen, neked nem kell értened semmihez, ez az ő szakmája, azért tanulta, hogy segítsen. A te dolgod annyi, hogy egy megbízható ügyvédet találj, aki a te érdekeidet szem előtt tartja. Ő mindig megmondja, hogy mi a dolgotok, milyen papírokat kell beszerezni. Ha valahol elakadsz, akkor kérdezd meg, hogy mik a lehetőségeid, majd javasol valamit.
2021. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!