Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez a reklám-szerűség?

Vinkó Márton kérdése:

Mi lehetett ez a reklám-szerűség?

Figyelt kérdés

Régebben, talán olyan 2014 környékén, egyszer a tévében láttam egy "lányos reklám-szerűséget", amihez (szerintem) nem volt beszéd (mint ahogy a reklámoknál általában szokott lenni), csak mozgóképek és a reklámban "történő" dolgok hangja. (és szerintem volt legalább egy perc és nem csak fél perc, mint a legtöbb reklámnál)

Abban egy játékbaba volt, amiről egy (vagy talán két) kislány "gondoskodott", pl "megmosta a fogát", "lefektette", stb. Aztán mintha eltért volna a játékbabától, és egy nem olyan hosszú fekete hajú, frufrús kislányt mutatott, és a rajta levő öltözetét külön-külön mutatta (pl miniszoknyát, stb.).

Nem tudom, hogy mi volt a neve annak amiről szólt ez a reklám-szerűség (elsősorban a benne levő játékbabára gondolok...).



2021. aug. 5. 03:22
 1/9 A kérdező kommentje:
És remélem nem fognak ezért gúnyolni itt engem, mert én normális válaszokat várok. (és csak kíváncsi vagyok, hogy mi lehetett ez, és hogy mikor láthattam)
2021. aug. 5. 03:24
 2/9 A kérdező kommentje:
(hogy valóban 2014 környékén láttam-e)
2021. aug. 5. 03:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Külföldi fennhatóságú mesecsatornák csinálják néha, hogy ha nincs elég magyar reklám, akkor bent hagyják a szomszédos országokét, csak éppen a szinkront lenémítják, és egy egyszerű dallam ismétlődik a háttérben (vagy ahogy írod, még az se, csak leveszik a beszédet). Nem csak bizonyos reklámoknál, hanem akár teljes reklámblokk alatt.


Hogy mi az adott játék, azt nem tudom, de ilyen szinkron nélküli reklámot bàrmikor láthattál, az elmúlt hetekben is láttam ilyet, talán a disney csatornán.

2021. aug. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamelyik gyerekcsatorna reklámja lehetett, és a babáról szólt. A regionális tévécsatornák több országban is ugyanazt a sugározzák, csak a műsorok nyelve van az országokhoz igazítva. A Nickelodeon például cseh/magyar, a Disney Junior pedig cseh/magyar/szlovák hangsávokkal ment, viszont a reklámokat nem szinkronizálták le. Így némán, csak a háttérzenével ment le például a cseh babareklám, és a feliratain lehetett látni, hogy nem magyar.
2021. aug. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem ezeket, a Disney Channel-t szoktam nézni és elég sokszor láttam ilyen külföldi reklámot zenével (gyakorlatilag minden reklámszünetben), és természetesen a feliratokat is észrevettem már egy ideje.


Amúgy ha jól emlékszem a Nickelodeont néztem akkor és úgy láttam ezt a reklámot. És amúgy nem olyan ismétlődő zene volt hozzá, hanem a reklámban történő dolgoknak a hangja, csak beszéd nélkül. A feliratait pont nem láttam.

2021. aug. 5. 14:36
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem (félig-meddig) megtaláltam, és úgy hiszem, hogy két reklám volt, amik közvetlen egymás után jöttek. Az előbbi a játékbabás Baby born (egy reklámot találtam és igencsak hasonlított rá, és 2014-es reklám volt). A másikat viszont nem találtam, az az amelyikben a frufrús fekete hajú kislánynak az öltözetét mutatják... (azt már nem tudom...)
2021. aug. 5. 16:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és az utóbbi reklámban (amit még mindig nem láttam) a kislány egy balerinára hasonlított egy kicsit.
2021. aug. 5. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:
😂😂
2021. aug. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Ez most nevetés? Mondtam, hogy nem kérek ilyen "válaszokat", hanem normális válaszokat várok!
2021. aug. 7. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!