Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A postán a sima, nem ajánlott...

A postán a sima, nem ajánlott levelek, miért olyan természetes hogy elkeverednek?

Figyelt kérdés

Lett volna egy fontos levél, amit csak elsőbbségivel adott fel az illető.

Egy hete nem jött meg

(persze lehet hogy fel sem adta), de úgy általánossággal mindig van ez a kérdés, hogy


"miért nem ajánlva adtad fel"


Szóval a simán feladott levelek ma, 2021 ben, nyomon követhetlenül, csak úgy eltűnnek?


Ez,ez.. olyan természetes, vagy mi?


A sima levél feladás azt jelenti ma hogy:


Random, vagy megkapja az illető, vagy nem?



2021. aug. 6. 10:31
 1/9 A kérdező kommentje:

De igazából ezt az "elkeveredett" dumát sem értem.

Hogy?

Eltűnik? Egyszercsak gözszerűen elhalványul, köddé válik, majd semmivé? Vagy mi? :)

2021. aug. 6. 10:39
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajna ez mindig benne van a pakliban, hogy a sima levelek elkeveredhetnek. Csak azok érhetnek tuti célba, amire plusz szolgáltatást fizettünk, de még azok közt sem mind. Csak az utóbbinak lehet némi következménye.

Ha valóban fontos, amit küldenél, jobb ha ajánlottan adod fel, mert az vissza is követhető, hogy merre tűnt el.

2021. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nagy számok törvénye miatt is elkerülhetetlen, meg az egész levélkézbesítési rendszerben is benne van a hiba lehetősége.

Azért ha utánanézel, hogy mennyi levélből tűnik el egy, akkor egy meglepően kis számot fogsz kapni. Természetesen ha pont a tiéd az az egy, akkor nyilván szar minden, de alapvetően még a magyar posta is egészen jól teljesít ilyen téren.

Az eltűnés oka pedig lehet lopás (még mindig gyakori), például valamelyik alkalmazott, akinek a kezén átmegy a levél, gyanúsnak találja, hogy esetleg készpénz lehet a borítékban, és már el is tűnt. De sokkal egyszerűbben is el tud tűnni: kiesik a dobozból, összetapad egy másik levéllel, rosszul leolvasott irányítószám miatt rossz irányba indul el (aztán majd egy hét múlva megkapod).

2021. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm hogy Ti is értettétek a szarkazmusom :)

Hát, elég fontos lett volna az a levél, igen benne van a rizikó végülis mindenbe.

Köszi.

2021. aug. 6. 15:33
 5/9 BlackSword ***** válasza:

Legtöbbször a helytelen címzés miatt keverednek el a levelek... Rovatolást is csinálok és már a kezemhez ragadt az irányítószámok jegyzéke...


Legjellemzőbb hiba, hogy pesten kerületi irányítószámhoz, pf címet adnak meg... innen vidékről meg honnan is tudjuk, hogy melyík pesti postán bérel fiókot xyz kft... ha nagy cég akkor én pl fogom a mobilom, aztán rákeresek... nem egyszer felhívtam már a címzettet, hogy árulja már el, hog, a 567-es pf-t ugyan melyík postán bérlik...


Aztán van hogy olyan olvashatatlan a címzés, hogy csak megsaccolni tudom mi az irsz...


De mint már korábban masik kérdésnél is írtam, kp-t TILOS LEVÉLBEN FELADNI... NEM NEM AJÁNLOTT, TILOS... erre megvan a posta szakszerű szolgáltatása...

2021. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha valami fontosabb dolgot feladsz a postán akkor add fel ajánlott levélként máskülönben azt sem tudod bebizonyítani hogy egyáltalán te azt feladtad.Nincs róla papírod,nincs a levélnek azonosítószáma,nincs bizonyítékod.A közönséges levelekre/akkor is ha elsőbbségi/semmiféle garanciát vagy kártérítést nem vállal a posta és ez érthető is.A nem ajánlott küldemény ami vélhetően valami értékes dolgot tartalmaz igen könnyen ellopható ha nem tisztalelkű postai dolgozó kezébe kerül.Sajnos vannak ilyen munkaerők,ezek egy idő után lebuknak de addigra lehet hogy több száz küldeményt tettek a magukévá.
2021. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem.
2021. aug. 16. 06:34
 8/9 anonim válasza:

sajnos a magyar posta nem megbízható, az elsőbbségi szolgáltatás pedig felesleges. Én több levelet is küldtem elsőbbségivel régebben, mind 3-4 nap alatt ért oda, soha nem 1-2 nap alatt, ahogyan azt a posta állítólagos szolgálttás tájékoztatói írják.

Sima levél pedig van hogy 2 hét, vagy meg sem jön. Semmilyen felelősséget nem vállalnak érte, csak azt nem tudom miért. Nincs benne a rendszerben, akkor minek fizetünk? Nyugati országokban meg nincs olyan hogy ajánlott meg elsőbbségi meg hogy nem nyomonkövethető, olcsóbb a postai szolgáltatás és biztonságosabb is, ugyanis törvény van rá, hogy akinél elkallódik a küldemény az felelősségre vonható.

Most is várok egy elsőbbségi levelet, kedd reggel adták fel, most péntek lassan dél van.

Én a helyi kis postákat is megszüntetném, amúgy sem dolgoznak, sok a lopás, elkallódik, korszerűtlen technológia, és felesleges kis településeken a leveleket szétpakolni. Akárhány külföldi ismerősömnek elmeséltem, hogy mi megy itt a postán, nagyon megvoltak lepődve, szóval más országokban ilyen nincs, hogy már egy hete nem jön, eltűnik, nem vállal felelősséget stb.

Az, hogy eltűnnek a levelek, az Magyarországon természetes, az elsőbbségi ajánlott az, ami talán 5 nap alatt megjön.

Számomra megdöbbentő, hogy a leveleket rendszeresen felbontogatják. Ha ilyen sok idejük van munka közben, szerintem nem kell ennyi posta és postai dolgozó, mert a munka sem nem gyorsabb, sem nem minőségibb.

Szóval hiába az elsőbbségi, semmivel nem gyorsabb mint a sima levél, és mivel állítólag nincs benne az elektronikus rendszerben (ismétlem Magyarország az egyetlen EU-s ország, ahol ez előfordul) ezért nem garancia, hogy egyáltalán megérkezik, de akár 1-2 hét is lehet.

febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8, csak egy kis kiegészítés:


"szóval más országokban ilyen nincs, hogy már egy hete nem jön"

Németországban élek, még csak nem is valamelyik eldugott kis csücsökben, hanem egy ötvenezres kisvárosban. Hetente egyszer jön a leveles postás. Nem, ez nem normális, pár éve még naponta jött, aztán két-három naponta. Most már csak egy héten egyszer. Nincs elég ember, és olyan mértékben megnőtt a csomagok száma, hogy a DP úgy döntött, arra fókuszálnak.

Nem egyszer előfordul, hogy megkapom a mobil appon az értesítést levélküldeményről (postán szkennelik be, teljes képet látok), és egy hétre rá érkezik meg.

Szóval de, máshol is van ilyen.

febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!