Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajdasági (Szerbia) magyarok...

Vajdasági (Szerbia) magyarok szerettek ott élni Szerbiában? Milyen a jelenlegi magyar-szerb kapcsolat?

Figyelt kérdés
Én még soha nem voltam Szerbiában,igaz nem is nagyon tervezem. Az a baj,hogy itt nálunk nagyon f@sz kormány van,de 2014-ben remélhetőleg le lesz váltva egy sokkal jobbra.Hogyan bánnak ott a cigányokkal? (mert itt ha megütöl egyet,jönnek 10-en,ha mindet elveritek akkor lecsuknak rasszizmusért. Nem egy ilyen esetet ismerek)
2009. dec. 25. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Adai vagyok. Itt föleg csak magyarok élnek.Alig van néhány szerb, de akik vannak azik is tudnak magyarul. De nagyob városokban elöfordul hogy a szerbek belekötnek a magyarokba, de nem mind olyan csak van néhány se**fej, aki ha részeg akor az eszét játsza. Nekem van néhány szerb barátom aki egyáltalán nem utálja a magyarokat.

A hugom volt szabadkán újévezni a pasijával, és mesélte hogy beléük kötött pár szerb, de verekedés nem volt.

Én pedig voltam barátokkal pár napja Újvidéken (Novi Sad)

és ott senki nem szolt egy szot se, hogy magyarok vagyunk.



Adának 24000 lakosa van és abbol 90% magyar


itt is ugy van ha megütsz egy cigányt akor jön az egész család hogy bosszut álljon ami kb 20 fő :D:D


De azt nem tudom hogy mennyire számit rasszizmusnak a rendörök szemében ha megverek egyet. mert olyan még nem fordult elö velem, habár van egy aki nagyon megérdemelné.

2010. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
elsö vagyok. nekem jó itt éllni, nem mondanám hogy szeretek is itt, de csak azért mert nem beszélem rendesen a szerb nyelvet. de ha az menne akor nem lenne semmi gond.
2010. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Zentai vagyok, jobb lenne Mo.-n élni, de hát ez van. Szerbekkel semmi bajom, rendesek :)

Itt zentán is a lakosság nagy része magyar.


Elsőnek üzenem, hogy Zentának van 22ezer lakosa, és Zenta nagyobb sokkal mint Ada, szóval Adának nemigen lehet 24ezer lakosa =P

2010. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

En Szabadkai vagyok,skinhead lany!Nem mernek hozzam szolni a szutykok,ha meg meglatom,hogy epp vernek egy magyart,akkor odamegyek,es jol osszerugdosom oket a bakancsommal!figyu,veszel egy bakancsot,felhuzod,kimesz az utcara,es hidd el,mindenki felni fog toled,es az a jo!:D


14/L

2010. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
UUUUUtálok itt élni..:(
2010. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én bácsföldvári vagyok,itt a szerbek kötekednek,de csak szobelilek pl, szidják az anyádat,lenéznek,marsolnak stb de töbségük rendes csak vannak ijen szar..zi kivételek külömben töbségben vagyunk egy kicsivel a magyarok 2519 en vannak a szerbek pedig 2417 en.
2010. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarkanizsai vagyok és itt is magyarok jóval többen vannak a szerbeknél. Itt is átlagban normálisak a szerbek,de vannak akik kötekednek, cirkuszolna. De, azért a szerbeket jobban pártolják (legtöbbnek az apja rendőr és hát elszáll az agyuk). Cigányok azok cigányok itt is,verekednek,cirkuszolnak,anyázoak stb. azt hiszik övek a világ.
2013. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Ezen az "Adának 24 ezer lakos van"-on még mindig olyan jót röhögök.:D

8 ezer van egyébként, csak, hogy tisztázzuk, Zentának pedig 16 ezer körül.

Véleményem még mindig ugyanaz. Nem olyan szörnyű itt élni, a vajdasági szerbek normálisabbak a délebben élő társaiknál.

2013. júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Szabadkai vagyok, és GYÜLÖLÖK itt élni.

Nem tanítanak az iskolában rendesen szerbül, de mindenki elvárja, hogy anyanyelvi szinten beszéljek. A szerbek szemetek, itt mi vagyunk a "hülye magyarok", kötetednek (legalább is nagyrészük, vagy csak nekem volt szerencsém ilyen suliba menni és ilyen alakokkal vagyok egybezárva) és sokszor ha részegek, még verekszenek is.

A cigányok itt is cirkuszolnak, azt hiszik, övék minden... Ja igen és bandákban járnak, támadják a külföldi kocsikat meg a temetökben az idös néniket.

Semmi jövöm (én nagyon másnak se) itt, amint tudok, elmegyek. De szerintem ki fog ez az ország halni, és nem túl sokára.

2013. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!