Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt felmondtam...

Próbaidő alatt felmondtam Romániában, teljesítenem kell a "preavizt"?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Röviden a történetet az, hogy Romániában lakom, és felmondtam próbaidőn belül (3 hónap van írva a szerződésben). Kell e teljesítenem a "preavizt"? Kellett írjak egy levelet, amiben az volt hogy hétfőig még kell menjek dolgozni, de nem tudom mennyire volt ez kamu vagy nem,mennyire szabályos ez, esetleg nem tudja valaki?

2021. aug. 10. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

art. 31 alin.3 din Codul Muncii


(3) Pe durata sau la sfârșitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate înceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fără preaviz, la inițiativa oricareia dintre părți, fără a fi necesara motivarea acesteia.


Nem kell teljesíteni, ha mindenképpen le akarjád dolgoztatni, mutasd meg a volt főnöködnek a törvényt, hogy lássa, hogy te ismered a jogaidat.

2021. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!