Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó tippek fogszabályzóhoz?

Jó tippek fogszabályzóhoz?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Menj el a fogorvoshoz
2021. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan tipp miben?
2021. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bármilyen tapasztalat, ami megkönnyíti az együttélést vele.
2021. aug. 19. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fáj miután feltették fájdalomcsillapító az ami tud egyedül segíteni. Az első héten lehetőleg ne egyél semmi keményet, mert mégjobban fájhat és könnyebben eltörhet.

De viszont, ha már ezen átestél, akkor mindig hordozz magaddal ilyen kicsi fogpiszkálokat, aminek sörtéje is van. Hogyha eszel és beragad a fogad közé a kaja, azzal könnyen kitudod szedni.

Esetleg ha kell gumikat is hordj, akkor legalább egy nap 22 órát legyen rajtad, előre nagyon fájhat a fogad tőle, megint vegyél be gyógyszert, de hamar megszokod.

2021. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Fél éve van fogszabályzóm, amiket eddig tudok ajánlani tippek:

1. Az elején mikor felrakják, utána levő napokban nagyon mozogni fog, én felrakás és ívcserék után is négy napig emiatt csak folyékony ételeken tudok élni, úgyhogy azokkal tankolj be!

2. A fagyi sem árt, mert az jól lehűti a fogaidat, de nekem ezt a fogorvos is ajánlotta.

3. Mindig legyen nálad utazó fogkefe, fogkrém, hogyha esetleg valahol ennél, akkor utána fogat is tudj mosni vagy egyszerűen csak öblítsd ki a szádat, én is azt szoktam, hogyha mégsincs nálam.

4. Felrakás után egy idő után nekem elkezdte kikezdeni a szájamat, egy kis viasz segít rajta.

5. Szerezz be fogköztisztítót, mert szépen ki tudod vele tisztítani a maradék ételt a brekett - tek között!

6. Én mondjuk nem vagyok az a rágózós fajta, de elvileg tényleg nagyon bele tud ragadni, ha nem figyelsz, illetve ne nagyon egyél kemény/ragacsos dolgokat se.

7. Mikor felrakás vagy ívcsere után vagy, mivel ugye mozgatja a fogaidat, nem célszerű beleharapni az ételekbe, különben a szemed is könnyezni fog az általa okozott fájdalomtól, ezért inkább csak csipegesd szét és úgy edd meg.

Most így hirtelen ezek jutottak eszembe, de persze te is megtapasztalod milyen az élet vele és, hogy neked mi hogyan válik be. Egy idő után már fel sem tűnik, hogy fel van rakva. Én mondjuk felrakás előtt már teljesen be voltam zsongva és nézegettem a tapasztalatokat, meg hogy, fáj - e esetleg a felrakás vagy sem, de tényleg ahány ember... Volt olyan, aki azt mondta egy hétig leveseken élt, meg fájdalomcsillapítókat szedett, annyira fájt neki, de nekem például szerencsére eddig semmi ilyesmi panaszom nem volt. Úgyhogy nagy részben a fájdalomküszöbödön is múlik.

Remélem tudtam segíteni :)

2021. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!