Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem méri meg a vérnyomás...

Miért nem méri meg a vérnyomásmérő a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Napi szinten többször mérem a vérnyomásom. Ma este valamiért többszöri mérésre sem sikerült megmérnem. Mindig egy E betűt ír ki a gép a mérés végén.

Páromon is próbáltuk, neki mind a 2x megmérte.



2021. szept. 5. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Az E error, azaz hiba. Ugyanazon a karon, egymás után nem lehet vérnyomást mérni digitális vérnyomásmérővel. Mindig várni kell valamennyit, vagy a másik karon mérni.
2021. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már próbáltam másik karon is, vártam 1 órát is, de sehogy nem jó.
2021. szept. 5. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor arra tudok gondolni, hogy vagy nem jól teszed fel a mandzsettát, túl vékony a karod, nem jó helyre teszed fel, vagy ennyire alacsony (mérhetetlen) a vérnyomásod... Más nem tudja megmérni neked? Úgy értem, feltenni a mandzsettát.
2021. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Inkább nagyon vastag a karom, és magas vérnyomással küzdök. A héten kaptam új gyógyszert, ami miatt pont, hogy magasabb lehet a vérnyomásom, amíg be nem áll. Fél éve mérem magamnak, tehát fel tudom rakni magamnak, de az egyik mérésnél már megkértem párom, hogy rakja fel nekem inkább ő. Komolyan nem értem.
2021. szept. 5. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Két esetben szokott E vagy EE jelzést adni mérési eredmény helyett: ha meghibásodott, vagy tartományon kívüli értéket mér.

Ha másnál mérési eredményt mutat, akkor nálad a tartományon kívüli értéket jelezheti. (Elég magas szokott lenni a tartomány felső határa, amit még képes mutatni.)

Nem tudom, hogy a párodnál mennyire valós értéket mért, mert ha irreálisnak tűnik, akkor meghibásodhatott úgy is, hogy valótlan adatot mér. Ez a párodnál még lehet kijelezhető érték, nálad már tartományon kívüli. Ha nála feltehetően valós értéket mutat, akkor a te valamelyik értéked esik tartományon kívül, ami félév használat után már nem lehet rossz mandzsetta felhelyezés miatt. (Egyébként, az enyém ellenőrzi és mutatja a mandzsetta felhelyezést. Mérésindítás után megjelenik egy mandzsetta ábra, és ha jónak érzékeli a felhelyezést, akkor fölötte hamarosan egy OK felirat válik láthatóvá, még bőven a felfújás kezdetén.)

2021. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azt tegnap óta tapasztalatból tudom, hogy az EE hibakód jelezheti a határon kívüli értéket. A férjemét mérte, nekem mindig EE-vel végződött a mérés. Az ügyeleten derült ki, hogy 212/117/100 a vérnyomásom. Az Omron MX3 keresztbe áthúzott elemmel jelzi, hogy ha az elemmel van baj.
2023. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!