Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell kék tollal írni a...

Miért kell kék tollal írni a hivatalos dukumentumokban?

Figyelt kérdés

Egyáltalán miért kék tollat kell használni Magyarországon?

Angliában élek, most kellmegújítani az útlevelemet, és itt is kék tollal kell kitölteni a píprokat, feketével nem fogadják el, viszont az angolok meg minent feketével írnak, és náluk meg az az elfogadott.



#toll #golyóstoll #kék toll
2021. szept. 8. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Igen, Magyarországon az a szokás, hogy csak kék színnel író tollal kitöltött űrlapokat fogadnak el.

Azért írtam, hogy szokás, mert egyetlen jogszabály sem ír elő ilyet.

Úgy egy évvel ezelőtt egy főhatóság központi ügyfélszolgálatán érdeklődtem az okáról. Ezt megkövetelő jogszabályt ők sem tudtak írni, a saját útmutatójukra hivatkoztak. Indokul azt írták, hogy a fekete színű tollal kitöltött nyomtatvány lehet, hogy azért fekete, mert másolat.

Megdöbbentem. 2020-ban, mikor pl. nekem itthon 10-ezer Ft alatti összegből vett színes nyomtatóm, fénymásolóm és szkennerem van egyben, ami fotó minőségben is tud pl. fénymásolni, akkor egy kék tollal kitöltött űrlap fénymásolatáról az ügyintéző hogyan állapítja meg, hogy az nem eredeti, hanem másolat? Persze, biztosan meg lehet állapítani, de nem ránézésre. Arra a kérdésemre, hogy miért feltételezik, hogy csak fekete-fehér fénymásoló van, vagy miért csak ezt a módot választva másol mindenki, máig sem érkezett válasz.

A másolat elutasítás ellenére már kétszer adtam le gépkocsi fénymásolt adásvételi szerződést, gond nélkül. (Nem akartunk sokat írni, egy példányt kitöltöttünk, aztán csináltam róla három fénymásolatot. Persze, nyugodtak voltak, mert kék színű volt a kitöltés.)

2021. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez ma már inkább megszokás, mintsem megalapozott szabály.

Régen volt több értelme amikor még a fekete-fehér fénymásolók voltak mindenütt elrerjedve, és ha valakinek valamilyen iratból eredeti példány kellett, akkor látványos volt a különbség a kék tintával írt és a fekete másolat közt.

2021. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!