Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kovid oltás miatti munkahely...

Kovid oltás miatti munkahely elvesztés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem szeretném a kovid oltást fel venni. Ha az oltás nem felvétele miatt azonnali hatállyal fel mond a munkáltatóm(egészségügy) akkor is jár e nekem a munkanélküli ellátás? Sok mindent hallani itt a munkahelyemen, köztük az is hogy az oltás nem felvétele miatt megszünő munkahely miatt nem kapható a munkanélküli. Ti mit tudtok erröl? Munkaügyi szerint jár. Csak érdeklődés képen teszem fel a kérdést, hátha valaki hallott mást is. Válaszokat köszönöm!

2021. szept. 13. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

"Kovid oltás miatti munkahely elvesztés"

Hibás! - mert nem az "oltás miatt", hanem annak megtagadása miatt rúgnának ki.

.

Véleményem szerint ez így helyes, az egészségügyi helyeket az emberek nem azért látogatják, hogy ott esetlegesen megfertőződjenek.


Ha régebben engednek az oltáselleneseknek, ma sokkal több BCG-s lenne és a gyermekparalízis miatt sánta.

.

Hallomás alapján kapott válaszokkal nem sokra mész, ha konkrétat akarsz, kérdezzed Munkaügyi Hivatalt.

2021. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne te mondj fel és ne fogadd el a közös megegyezést se! Várd meg, hogy ők rúgjanak ki. A munkaügyi jobban tudja, ők adják. De ha te mondasz fel, akkor nem fog.
2021. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Kedves elso,

Aki be van oltva az is elkaphatja es fertozhet is, csak szepen csendben teszi ezt mert tunetmentesen bemegy dolgozni.

Mig a be nem oltott ha elkapja es belazasodik akkor betelefonal hogy nem megy be dolgozni.


Tehat lehet hogy a doki aki megvizsgal az covidos csak meg o sem tud rola, megfertoz teged te meg hazaviszed es korbepuszilod a gyerekedet, igy megfertozve ot. A gyerekek nincsenek beoltva tehat rajtuk kijohet a betegseg, te meg majd az oltatlanokat okolod az miatt, hogy covidos a gyereked.

2021. szept. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam beszéltem a munkaügyis hölggyel, csak kíváncsi voltam, valaki halott e más variációt. És igen tényleg úgy helyes hogy az oltás nem félvétele miatt szűnik majd meg a munkaviszonyom. Mindenki máshogy gondolkodik. Igazából én nem foglalkozok vele, hogy ki oltott ki nem. Szerintem mindegy melyik variációt válassza bárki is, itt úgy is minden az immunrendszeren múlik. Ez is csak azért van hogy sok embert egymásnak lehessen ugradztani, igaz csak aki hagyja.
2021. szept. 23. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!