Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mást is zavar, amikor az...

Mást is zavar, amikor az éttermekben megkérdezik, hogy helyben fogyasztod-e? A barátaim mindig kiröhögnek, hogy mi bajom van ezzel. Maga a szó nem zavar, de amikor az evés szó helyett használják, az valamiért borzasztóan irritál. 23/F

Figyelt kérdés
2021. szept. 14. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha ez zavar téged, az elmeprobléma.

Gondolkozz, hogy mitől lehet.

2021. szept. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 2*Sü ***** válasza:
80%
Táplálkozás esetén a „fogyaszt” szó jelentése az, hogy ennivalót megeszik, innivalót megiszik. Mivel egy étteremben jellemzően ételt is, italt is lehet rendelni, így egyszerűbb az fogyaszt igét használni. Nem tudom miért zavar, hiszen a „fogyaszt” szó az az evésnek is, meg az ivásnak is a szinonimája.
2021. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Az étteremben fogyasztasz, ételt és italt. Vagy elviszed és máshol fogyasztod el. Ennyi.
2021. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Igen, te vagy a fura.
2021. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Lány vagyok. Nem pontosan a kérdésedre válaszolok, de igen, engem nagyon-nagyon zavar a "fogyasztasz" kifejezés.

A közelmúltban megismerkedtem egy sráccal, aki randira hívott. Első két randin csak sétálgattunk, beszélgettünk. Harmadik alkalommal felajánlotta, illetve meghívott egy kávézóba, amit elfogadtam. Leültünk, jött a pincér. A srác rám nézett és azt kérdezte: - "Mit fogyasztasz?" Abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ez volt az utolsó randink. Kész. Amilyen gyorsan tudtam, kimentettem magam, soha többet még a telefont sem vettem fel. Nem tudom miért, de maga a kérdése irritált engem.

2021. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Átlagos színvonalú étteremben ilyesmit nem kérdeznek. Ilyesmit a gyorséttermekben, a kinainál és a gyroszosoknál lehet szerintem csak hallanni.
2021. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az evés új keletű dolog. Régebben elköltötte az ebédet. Később jött a fogyaszt, majd az eszik. Itt eszi meg vagy elviszi? Nekem meglepő lenne.
2021. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

5-ös vagyok.

fogyasztó (főnév)

1. aki termékeket vagy szolgáltatásokat vásárol vagy használ.

"Az internet megjelenése óta nőtt az elektromos energia fogyasztás."


fogyasztó (melléknév)

1. ami csökkenést idéz elő valamiben

"Csökkenteni kell a napi vízfogyasztást";


Egy kávézóban, vagy étteremben én nem "fogyasztó" vagyok, hanem "vendég". Ott eszünk, vagy iszunk, és nem fogyasztunk.

Fogyaszt az autóm, a hűtőszekrényem, a mosógépem, a vasalóm. De én, mint ember, eszek-eszem, vagy iszok-iszom.

2021. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

8-as!

[link]


Itt meg fogyaszt egyik jelentése:



2. tárgyas <Enni- v. innivalót> táplálkozásra folyamatosan v. rendszeresen, szokásszerűen felhasznál. Sok bort, cukrot, kenyeret, reát, zsírt fogyaszt. Most azt fogyasztják, amit az anyjuk eltett a nyáron. Az állatok szívesen fogyasztják a zöldtakarmányt.  Az alszolgabíró … felemlegette azokat az ételeket és italokat, amelyeket hajdanában fogyasztott. (Krúdy Gyula) || a. tárgyas (választékos) <Vendéglőben, nyilvános étkezőhelyen> eszik, iszik vmit. Keveset fogyaszt. A vendég egy rostélyost fogyasztott. || b. (tárgy nélkül) (választékos) Csak ül és nem fogyaszt.

2021. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Krúdy Gyula: Szindbád


Majmunké villogó tekintete alatt kanalazza a levest, a táncosnők többé nem törődtek vele, és ugyanezért az ebéd többi fogását már evőeszköz nélkül fogyasztották el.

Hát arról veszekedtek, hogy most már vegyen el engem a pap feleségül, mert kárba menne a sok idő, étel, ital, amit a pap az esztendők alatt a házban elfogyasztott.

Később nagy ostobaságnak minősítette Szindbád véleményét, mert ebéd utáni feketekávéját azon trónus mellett fogyasztotta el, amely trónusból a bárókisasszony uralkodott a kávéház

felett.

a budai borok elfogyasztása után, jóízűen fogyasztanak, elfogyasztott reggeli sódar stb.


Neki megfelelt a fogyaszt szó étellel, itallal kapcsolatban

2021. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!