Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van értelme évtizedekig...

Van értelme évtizedekig lakásbiztosítást fizetni? Vagy mennyi az éves minimum amit még érdemes fizetni?

Figyelt kérdés
Ha félretettem volna, minden káromat (ami nem volt) fedezné.Mekkora az "esélye" egy betöréses rablásnak? Ez maga a lassú kirablás😈 Gondolkozom a megszüntetésen. Ha korábban észbekapok, és megszüntetem (megtakarítok) jobban jártam volna sztem. Kis panellakás nem nagy értékekkel.
2021. szept. 16. 05:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Statisztikailag nyilván nem éri meg, de a lottót se azért veszik az emberek, mert statisztikailag megérné.
2021. szept. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha valami komolyabb sérülés lesz, nagyon rosszul jársz majd.

Kérdés, hogy lesz-e... tehát a kérdés az, hogy a biztonságot kedveled (ami pénzbe kerül), vagy pedig kockáztatsz, de akkor sokat veszíthetsz, nyerni meg csak a biztosítási pénzt nyerheted, ami sokkal kevesebb.

Döntsd el.

Utólag persze jól hangzik, hogy "nem volt baj" - de ez egyáltalán nem biztos, hogy a jövőben is így lesz.

2021. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Minden biztosításnál nagy dilemma az. Van, aki soha nem vesz igénybe semmilyen szolgáltatás, másokat meg egymás után ér a baj. Az egyik fedezi a másikat.

Nézd azokat, akiket a tévében is mutatnak, hogy leégett a ház, és nincs biztosításuk. Mi az esélye ennek? Nullánál valamivel több. De ha bekövetkezik, akkor már kár sírni, hogy jaj most mi lesz.

2021. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem láthatsz a jövőbe. Ilyenkor áll elő, hogy amikor megszünteted - beáll a szerencsétlenség (aztán verheted a fejed a falnak...). Ha van annyi megtakarított pénzed, hogy a rendkívül nagy szerencsétlenséget is kifizetheted, akkor szüntesd meg. Azt írod, hogy ha évek során nem biztosítottál volna, akkor lenne egy csomó pénzed. Igazad van! Miért is nem tetted? Mert féltél attól, hogy beáll egy biztosítási esemény és nem lesz pénzed, de a biztosító viszont fizetett volna helyetted, tehát biztonságban érezted magad.
2021. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minimumot nem tud senki tanácsolni (Te sem önmagadnak), mert enm tudod, milyen károd keletkezik a jövőben.
2021. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Minden esetre, ha akkor "több eszem" lett volna(évtizedekkel ezelőtt) ezt az összeget félretettem volna az esetleges károkra. Ráadásul az olyan mindennapi károkra mint az ablak v. ajtóüveg,nem is fizet,csak jóval magasabb bizt.összeg mellett... most már mindegy😕
2021. szept. 18. 16:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk legyen havi 6000 forint a díj. Az egy évben 72 000 Ft.

Tíz év alatt 720 000 Ft, húsz év alatt 1 440 000 Ft.

A lakást most értékelték fel hagyatéki ügyben 19 millióra.

Tegyük fel, a biztosító csak a kár felét fizeti.

Akkor az 8,5 millió. Ha nem fizettem volna semmit, akkor 118 évnyi spórolásból már ki is jön. 236 év pedig elég a teljes kárra.

Megjegyzem, az éves díj amit fizetek a töredéke annak, amivel számoltam.

2021. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
8,5 milliós kár?
2021. szept. 18. 17:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Elemi csapás: árvíz, földrengés, stb. lehet ilyen.

Terrortámadásra viszont nem fizetnek.

2021. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. A példában szereplő ház 19 millió. Ennyi a kár.
2021. szept. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!