Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegnap vettem egy PMG szovjet...

Dreamy_Wolf kérdése:

Tegnap vettem egy PMG szovjet gázmaszkot és adtak hozzá egy 1989-es gyártású Medicor Respirátor B2-es filtert. Ez tartalmaz azbesztet? Kérlek valaki segítsen!

Figyelt kérdés

#szűrő #filter #gázmaszk #azbeszt #Medicor #respirátor
2021. szept. 17. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem aktív szenet akartál írni, - mert az azbeszt köztudottan rákkeltő. Vélhetően aktív szénszűrőt kaptál hozzá. 1987-ben én még viseltem - kényszerből, sorkatonaként - gázálarcot. Ahhoz egy zöld, menetes "flakonban" volt az aktív szén. Persze ezek halvány emlékek, - lehet, hogy a membránnál volt - a "pumpa" elején... :D
2021. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A régi szovjet GP-5 (гп-5) filterek tartalmaztak kék azbesztet, egészen 1989-ig, ami után a Varsói Szerződés maszkajinak a filtereit teljes mértékben kicserélték. A Medicor filterek viszont ipari szűrők, ezáltal más gázok, szemcsék és párák szűrésére készültek, ezek aktyv szénnel vannak ellátva és egyéb szűrő rétegekkel amik az ABEKP skálán jelennek meg. Azbesztet nem tartalmaznak, gondolom a szűrő szürke, mivel a Medicor színekkel kategorizálja szűrőit annak funkciójait jelezve. Ha jobban érdekel a szűrők és gázmaszkok világa és jól értesz angolul, akkor ajánlom ezt az oldalt a jövőben, hogy utána tudj nézni előre is: [link]

A keresés funkcióval mindennek utána tudsz nézni gázmaszkokkal, respirátorokkal, menekülő kámzsákkal és filterekkel kapcsolatban.

Remélem segíteni tudtam

2021. dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az előző válaszomra való tekintettel, én még akkor sem használnék Medicor B2-es filtert, mivel nagy valószínűséggel lejárt, a lejárt szűrők pedig sokszor problémásak mivel az aktív szén sokszor sérült bennük, így ha hallod, hogy zörög ha megrázod ne használd. Ha minden áron Varsói Egyezményes maszkot szeretnél használni szűrővel, aminek GOST menete van (mint mindegyik szovjet maszknak és szűrőnek) akkor próbálj meg beszerezni egy lengyel MP5 szűrőt, aminek Standardizált menete van - ez működik NATO és GOST menettel is, ez egy teljesen modern szűrő, ami a francia ARFA maszk szűrőjének licencelt változata, én az összes GOST menetes maszkomat a gyűjteményemben ezzel használom.
2021. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!