Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges a teljes önellátás...

Lehetséges a teljes önellátás egyedül?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy az élelmiszer önellátás amiben minden élelmiszert én állítok elő.

Lehetséges egyedül?



2021. szept. 18. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de egyedül rengeteg meló lenne.
2021. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szoros értelemben véve - lehetetlen.

Süthetsz kenyeret, lisztet is tudsz otthon őrölni, de nem tudsz élesztőt, sót előállítani (ezek is élelmiszerek, hiszen megesszük). Nem lenne időd dolgozni, pénzt keresni.

2021. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: Élesztőre mondjuk nem kell költeni, egyszerűen kovászt használ helyette. A só pedig filléres tétel.


Kérdező, ha amúgy van jövedelmed, amiből meg tudod venni magadnak a pl. a ruhákat, tudsz állatorvost fizetni szükséges esetén, "csak" az élelmiszer igényedet akarod saját előállításból fedezni, az is nehéz dolog. A növényeknek eltérő igényeik vannak a talajjal kapcsolatosan, egyik évben egyik növény terem normálisan, a másik évben a másik. Vagy éppen szárazság és hőség van, esetleg egész nyáron zuhog az eső. A fóliasátor fóliáját időnként akkor is cserélni kell, ha vigyázol rá és nem volt jégeső. Az állatok miatt soha sehová nem tudsz elmenni hosszabban, ha jársz dologzni, akkor hajnalban kell kelni, etetni, fejni, amit hazaérés után azonnal lehet újrázni.

Nem mondom hogy lehetetlen, de időjárás függő és egy pillanat szabadidőd sem lenne.

2021. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 18. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemcsak élesztő és só van az étkezéshez, de nem akartam minden árut felsorolni. Arra akartam rávilágítani, hogy lehetetlen.

Te hogyan gondolod?

2021. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges szerintem de rengeteg rengeteg hangsúlyozom RENGETEG munka lenne.
2021. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak magadat akarod ellatni akkor siman kivitelezheto. Ellenben kikerulsz a 'rendszerbol' es meg orvoshoz sem tudsz menni.
2021. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mik az igényeid elsősorban táplálkozás terén, s mennyire tudod lentebb adni, ha kell.

Próbáld ki ott ahol most vagy, biztosan tudsz venni házi tejet, és csak saját tejterméket fogyassz például... Menne? :)

Egyébként lehetséges, az én nagyszüleim csak sót, cukrot keveset, fűszereket és kakaót vettek boltban, no meg nagypapám sört néha a kocsmában.

Rádiójuk volt csak, a keltetőgép is petróleummal működöt, az olcsóbb volt mint a villany. Amire pénz kellett, azt kiárulták a többletből és megkeresték a lovak...

Az volt az életük, hogy éltek..., keltek a nappal mint például az őzike, s tették a dolgukat...

Sok sikert, ha belevágsz!

2021. dec. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!