Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha bevesz mindenfele gyogyszer...

Ha bevesz mindenfele gyogyszert lesz valami baja?

Figyelt kérdés
A baratnom mostanaban avval "fenyegetozik" hogy az osszes gyogyszert (fajdalom csillapitok meg ilyen "alap" gyogyszerek amik sok haztartasban megtalalhatoak) amit otthon talal azt beveszi. Ugye ha megteszi, akkor nem fog bele halni? Irni akartam az anyjanak de lehet hogy nem teszi meg, akkor feleslegesen baszok el egy baratsagot de ha nem szolok akkor lehet valami baja lesz :(( mit tegyek?
2021. okt. 2. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, hogy elrontod a barátságot. Ő nyíltan vagy burkoltan öngyilkossággal fenyegetőzik, te pedig azt nézed, hogy ne legyen bántó a segítségkérésed. Nagyon nem ezt kellene latolgatni, hanem értesíteni kell mindenkit, aki csak közbe tud avatkozni, beleértve azt az esetet is, ha nincs ott senki ismerős, akkor akár a mentőket ráhívod. Eleve nem a te feladatod azt mérlegelni, hogy vajon mi számít 'háztartási' gyógyszernek, és azok milyen hatásúak. Túladagolni bármit lehet a világon (lásd, akár a hirtelen nagy mennyiségű vízivásba is bele lehet halni).
2021. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bele lehet halni, főleg ha későn öblítik át a gyomrát.

2021. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak gyógyszerek, amiknek a túladagolása biztos halált eredményez (pl. szívgyógyszerek), van amelyik csak gyomorgörcsöket vagy hasmenést.

Miért akarja ezt tenni? Öngyilkos akar lenni, vagy csak el akarja tüntetni a lakásból.

Mindkét eset zavarodott elmére utal. Orvosolni kell azt az okot, ami erre venné rá.

2021. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem lett eddig. Volt hogy beszedtem egy full doboz szívgyógyszert, aminek 1 darabja is jelentősen lassítja a pulzust. Utána ki voltam ütve egy napig, de nem haltam bele.

Frontinból is beszedtem 100-at, de a detoxba ébredtem.

Nem olyan könnyű ezekkel sem kilépni a rendszerből...

2021. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!