Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pszichológiára milyen eredmény...

Pszichológiára milyen eredményekkel lehet be kerülni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es gimnáziumban, földrajzból és németből terveztem emelt érettségit tenni, ezenkívül német és angol nyelvvizsgám is van, németből felső fokú is.

Eddig sajnos keveset gondolkoztam azon, hogy merre kéne továbbmenni, a pszichológia viszont nagyon érdekelne, ezekkel az eredményekkel esetleg be lehetne kerülni?



2021. okt. 3. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A földrajz emeltet nem fogadják el sajnos. Mármint plusz pontnak és érettségi tárgynak sem. Úgy persze oké, ha az az 5. tárgyad, és neked megfelel, hogy a német és a matek/magyar/töri lesz a számított tárgyad, de nem hiszem, hogy így annyira megéri földrajzból emeltezni.

Ráadásul a német emelt mellett nem fogadják el a német nyelvvizsga plusz pontjait is, mert egy nyelvből csak egyféle plusz pontot vihetsz, és ugyebár az emelt +50 pontja több.

Szóval vagy másból (pl. biosz, matek, magyar, töri, másik nyelv) kéne emeltezned a földrajz helyett, vagy kéne egy másik nyelvvizsga is. Értem, hogy angolból van középfokúd, de az csak +28 pont. Nézd meg a felvi.hu pontszámítási kalkulátorát (most mondjuk pszichóra nehéz keresni a keresztféléves felvételi miatt, de elvileg a pécsi angol nyelvű képzés kiválasztásával jól működik), ott láthatod, hogy milyen pontok kombinációjával hány pontot érsz el. Elég sok pont kell pszichológiára, legalább 420, de egyetemtől függően akár 450 is kellhet, szóval nagyon figyelni kell a pontgyűjtésre.

2021. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem azt fogom csinálni,hogy akkor mindezek mellé angolból is csinálok emelt érettségit, és nyelvvizsgát. Gondolom akkor így már sokkal jobb esélyekkel indulnék.
2021. okt. 3. 22:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve köszönöm szépen a válaszod első kommentelő. Nagyon sokat segítettél, sajnos senki sem magyarázta el még nekem, hogy hogyan működnek ezek.
2021. okt. 3. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen! De a felvi.hu-n mindent megtalálsz a pontszámítás menetéről is, csak kicsit keresgélni kell. :)
2021. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!