Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németből segítség?

Németből segítség?

Figyelt kérdés

Mir ist zu kalt. -Itt miért 'mir' van, és miért nem 'ich'?

Ich habe dich gerade getroffen. -Itt miért 'dich' van, és miért nem 'dir'? Épp találkoztam veled, az nem Dativ?

Wir haben einen Drachen. -Itt szintén nem értem, hogy miért Akkusativba teszi az 'eine-nt'. Én Nominativba tenném, azt, hogy van egy sárkányunk.

Valaki elmagyarázná?


2021. okt. 4. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Első: A magyar úgy mondja hogy fázok, viszont németben máshogy van. Olyan mintha azt mondanám hogy hidegem van. És mivel nekem van hidegem ezért az ich dativba kerül.


Második: Na ezt a mondatot én se értem. Ez valahova le van írva vagy mi? Mert szerintem úgy lenne hogy "Ich habe mit dir gerade getroffen. " mert a veled az a mit dir...


Harmadik: Ez azért van mert a haben az a birtoklást kifejező ige. Szóval a te által felvetett példa tükörfordításban olyan mintha azt mondanád hogy "mi birtoklunk egy sárkányt". Tehát ide akkusativ kell, mert a "sárkányt" az tárgyesetben van.


Remélem ez segített ;)

2021. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél, így már értem! Nagyon szépen köszi!:)
2021. okt. 13. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit! (:
2021. okt. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!