Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek?...

Mit tegyek szerintetek? Egyáltalán egy lejárt személyi igazolvány mennyire probléma?

Figyelt kérdés
Személyi igazolványom okt. 19-én lejár. Okt. 14-re kaptam időpontot megújításra, viszont közbe covidos lettem (karantén). új időpontot már csak tuti akkor kapok, ha lejárt az igazolványom. Mit tegyek szerintetek? Egyáltalán egy lejárt személyi igazolvány mennyire probléma? (Jogsival tudom igazolni a személyazonosságomat!)
2021. okt. 11. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár le. Veszélyhelyzet vége (ez még képlékeny) +60 napig érvényes.

Nem kell aggódnod.

2021. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pekka ***** válasza:
100%
Nem gond, ha lejárt. Jogsi+lakcímkártya is megfelel, vagy útlevél+lakcímkártya.
2021. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország területén nem tud lejárni 2021. október 19-én a személyazonosító igazolványod; az igazolványba és a nyilvántartásba történő bejegyzés nélkül 2022. március 1-ig érvényes. (Ha nem hosszabbítják tovább a veszélyhelyzetet, mert akkor tovább.)


Magyarország területén személyazonosításra egyaránt alkalmas az érvényes személyazonosító igazolvány, az érvényes vezetői engedély és az érvényes útlevél.

Nekem közel 10 évig nem volt személyazonosító igazolványom. A vezetői engedéllyel tudtam pl. bankszámlát nyitni, gépjármű- és lakásbiztosítást kötni, az évenként esedékes telefon-feltöltőkártya azonosítást végezni, gépjármű átíratást végezni, szavazni, és bármilyen hivatalos ügyet intézni. (Most azért van, mert az e-személyitől reméltem a bevezetésekor felsorolt előnyöket; aztán csak ügyfélkapu online regisztrációhoz tudnám használni a mellé kapott regisztrációs kártyát, de ügyfélkapu regisztrációm sokkal-sokkal régebb óta van, mint amióta e-személyi létezik. Ha lejár, akkor megy a sutba és marad megint csak a vezetői engedély, hacsak addig nem lesz tényleg haszna.)

2021. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Majd megcsináltatod ha meggyógyulsz, addig meg jogsi+lakcímkártya megteszi

jobbulást!

2021. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!