Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Dávid naptár előrejelzései...

A Dávid naptár előrejelzései mennyire szoktak pontosak lenni?

Figyelt kérdés
Van olyan oldal, ami évekre visszamenőleg az előrejelzést és a megvalósult időjárást párhuzamosan mutatja?

2021. okt. 14. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Hogy függ össze a naptárral?
2021. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha nem tudod a kérdésre a választ, akkor miért írsz ide?
2021. okt. 14. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy
2021. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Figyelembe véve, hogy "Dávid Mihály nyíregyházi mérnök több mint 40 éve készít hosszú távú előrejelzést", kb annyira pontos, mint a horoszkóp. Vagy bejön amit az írója kitalált, vagy nem. Szerencse kérdése.


Pontos előrejelzést max pár napra előre lehet mondani. De akkor se 100%.


Abban a Dávid naptárban meg olyanokat láttam, hogy "A december faggyal indít, 2-án és 3-án enyhülni fog az idő, 5-én jó időre számíthatunk, de hideg lesz, 6-án, 7-én és 8-án érkezik a hó. 9-én felhős lesz az idő, 10-én és 11-én nagyon hideg lesz, 12-én erős szélviharra kell számítani, 13-án, 14-én és 15-én lesz részünk szélben, fagyban és egy kis melegben is."


Kész röhej.

2021. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire sem pontosak. Nagyjából 7-10 napig lehet elfogadható időjárás előtejezést készíteni, azon túl már annyi a pontatlanság, hogy vagy bejön, vagy nem. Vannak hosszabb távú anomália előrejelzések is pl. itt [link] én ezeket is gyakran nézem, de minden frissítésnél más és más van szinte, gyakorlatilag már ennek sincs sok értelme.
2021. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gabesz077 válasza:
34%
Éveken keresztül figyeltem ezt a naptárat, és természetesen nem napra pontos, de táppontnak szerintem jó.
2022. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!