Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért fontos, hogy lelógjon a...

Miért fontos, hogy lelógjon a tornapadoknak a széle? Ilyen drága a vas ?

Figyelt kérdés

hogy a két szélén mindig lelóg a deszka, és ha a pad többi részén úgy állnak fel,hogy nemfigyelnek oda, akkor borul a pad, és ha valaki pont a legvégén ült, akkor leeshet.


szeretnék otthonra is tornapadot


igazából ez több kategóriába is mehetne , nem tudtam eldönteni; pl sport, közoktatás, tudományok, nemtom mi még. esetleg még üzlet, merthogy ezeket pl eladni, vagy pl hogy valaki egy edzőtermet akar nyitni és ahhoz az üzlethez vásárol egy másik üzletből.


Igen, volt már korábban egy hasonló kérdés, ami tőlem származott, az arra vonatkozott, hogy mindig billen-e a pad.


Most még nem akarok venni, csak nézelődöm a neten, és minden padnak úgy van, vagy majdnem; hát amit eddig láttam, minimum mindig picit lelóg a deszka a tartóról.


Szóval, hogy ez miért jó, hogy így van, hogy oldalt lelóg a tartóról, kilóg a pad széle a tartó fölé. Ha meg más szemszögből nézem. Miért ? Hát akkor legyen kisebb a deszka is; és akkor max majd két padot rakunk egymás mellé; és akkor hosszabb lesz; de lehet,hogy valahova "másfél " pad is elég lenne .


szóval úgy kéne szerintem valahogy megoldani, hogy közvetlenül a deszka széle alatt érjen véget a tartó; vagy max 1-2 centi lemaradással; tehát max 1-2, nagyon max 3 centivel lógjon át a deszka a tartón.


Ha így megéri, akkor így lehet kevésbé biztonságos lesz a pad? vagy hogy van ez kérem ? Vagy ugyanolyan, vagy micsoda ? Elnézést kérek a tudatlanságomért. ♥ ♥


Valaki kérem mondja el, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségeket, véleményeket ahhoz, hogy minél jobban megértsem; és gyönyörű napot kívánok mindenkinek sok szeretettel . ♥ ♥ ♥



2021. okt. 18. 14:50
 1/9 A kérdező kommentje:

szóval szerintem így lehetne a praktikus

[______________________]


meg még fölülis úgyanígy; csak ezt most nem bírtam megrajzolni.

2021. okt. 18. 14:54
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja és még középen is valami tartó ugye, egy vagy kettő. :) ♥ ♥
2021. okt. 18. 14:55
 3/9 A kérdező kommentje:
De középen is minél több tartó van, annál jobb lehet, mondjuk néha nehezebb is; lehet, hogy a szállíthatóság a kulcs, hogy azért lóg le; hogy amikor átrendezik a tornatermet akadálypályára; akkor könnyebben szállítható, mert rögtön alá tud nyúlni. De akkor ilyen kihajtható széklábak alá eltörnének alatta; vagy működhetne a koncepció ? Ugyanígy fémből.
2021. okt. 18. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Statikailag jobb. Minnél közelebb van a két alátámasztás annál nagyobb a teherbírás (leegyszerűsítve). Ez így egy kéttámaszú tartóként funkcionál. Van egy optimális alátámasztási távolság, amelynél elég erős a szerkezet középen megterhelve a méretezési súllyal. Ha nagyobb a támaszköz akkor kisebb a teherbírás. A "túllógó" részen pedig szintén terhelhető az egész szerekezet hasonló elvek miatt. Nézz meg egy bármilyen padot akár utcán akárhol soha nem a végénél van alátámasztva. Sokkal optimálisabb ha nem ott van. Ezzel rengeteg anyagot meg lehet takarítani, az egész pad könnyebb lesz, egyszerűbb a szerkezet. Hogy annek vannak hátrányos részei mert képes "mérleghintaként" viselkedni az meg minden padra igaz (sörpad is ilyen). Valamit valamiért.
2021. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor betolok alá egy zsámolyt mindkét végének; és akkor majd lehet mászkálni rajta örökkön örökké; még egyedül is. :) :) :) Köszönöm a választ, jöhetnek még, aki tud írni, kiegészítést is lehet, akár ugyanezt is, ha pl valaki nem nézi a korábbi válaszokat; nem lesz baj. :) :) Tehát, köszönöm az eddigit; aki még írna valamit ehhez, kérem, írja. ! :) :)
2021. okt. 18. 15:17
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy engem nem érdekel az anyagtakarékosság; megvenném drágábban is, ha lesz rá pénzem, meg szerintem jó három tartólábbal; de jó lehet néggyel is; de szal tehát már a 3 is jó, de lehet, akkor inkább 4 kell. :) :) :) Vagy nemtom. :) :) :) :)
2021. okt. 18. 15:18
 7/9 A kérdező kommentje:

*vagy mondjuk ha kifogyóban van/ritka a vas akkor értem a vele való spórolást pl.

de meg mondjuk a könnyedséget is lehet,hogy valaki előbbre veszi; én ezeket nemtom.

2021. okt. 18. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyagfelhasználás összefügg az árral, és a szerkezet súlyával is. Minnél kevesebb vas van benne annál könnyebb mozgatni, és annál olcsóbb.
2021. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a választ is
2021. okt. 19. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!