Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy létező, jó címre...

Ha egy létező, jó címre küldenek levelet csak simán, viszont régi névre, akkor visszamegy a feladóhoz a levél?

Figyelt kérdés

A címemre küldtek egy levelet, nem ajánlottan, viszont nem az új férjezett nevemmel, hanem a leánykorival, akkor ezt a rendszer látja, hogy nincs ilyen nevű ember a címen?

Mármint sokszor hallani, hogy a postás jó címre tesz a postaládába levelet, viszont ilyen nevű egyén nincs az adott címen, és mégis bedobja.

Családtag küldött nekem levelet, amit elvileg visszaküldtek ki, mert a leánykori nevemet írta címzettnek, és így a "rendszer" a látta hogy nincs ilyen nevű ember, pedig a cím is jól lett ráírva.

Van ilyen egyáltalán?

Az előző házamba pl. a volt lakó nevére állandóan jöttek levelek...

Fontos lett volna a levél, de nem tudom, hogy a családtag a ludas (el se küldte a levelet), vagy tényleg így jár el a posta?!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 5. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogy látja a rendszer... ha össze lenne kötve a posta a lakcímnyilvántartással akkor milliónyi levél nem kerülne a címzetthez sosem. 10 écig laktam egy albiban úgy hogy nem voltem bejelentkezve egy percre sem.

A legvalószínübb, hogy nem adták fel neked azt a levelet, vagy a lépcsőházban keverte el valaki, mert nem került a postaládába.

Nálunk az a szokás, hogy ha a postás nem talál postaládát egy levélnek, de a címzés arra a címre szól, akkor felteszi a ládák tetejére a leveleket, az új albérlők meg kiválogatják. A régieket akik már nem ott laknak és nem keresik a leveleket azok mennek a kukába.

Volt olyan kézbesítő aki egyik levelet sem tette be a postaládákba henem egy kupacba ledobta a lépcsőkre - még az ajánlootakat is. Elég hamar kirúgták :D


A postaládátokra írjátok fel neveiteket, a leánykorit is és kész. Nem tart semeddig vágni egy papírcetlit és egy vatagabb filccel hogy messziről is el tudja olvasni a kézbesítő felfirkáljátok a neveiteket.

2021. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BlackSword ***** válasza:
A posta címhelyre kézbesít... nincs "rendszer"... semmilyen...
2021. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!