Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Synolite 0328-A-1 műgyanta...

Synolite 0328-A-1 műgyanta tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A Synolite 0328-A-1 műgyantával kapcsolatban mik a tapasztalatok?Ékszer készítésre szeretném használni.Mennyire víztiszta?Nem sárgul be?

#ékszerkészítés #műgyanta #Synolite 0328-A-1 #synthetic resin
2021. nov. 6. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Víztiszta, ám csak az elején. Kb fél év után besárgult ez a gyanta.

(Ha érdekel írj privit és mutatok képet)


A Lauriztól tervezek venni, mivel arról több pozitív kommentet láttam egy nagy létszámú csoportban, hogy az nem sárgul be. + több vastagsághoz van gyantájuk.

Kinéztem mik érdekelnek tőlük még és összeírva táblázatba árajánlatukat elkértem.


A gyantát érdemes úgy is nézni, hogy jó-e a célnak:

- milyen vastagságban dolgozol

- milyen technikákkal

- gyors vagy lassú kötésű kell-e?


Az én tervezettem is ékszer, pontosabban vésett-faragott üreges gömböcske.


Kétkomponensű gyantáknál más tényező is szerepel:

- páratartalom (szilikagél-t használok)

- kibuborékoztatáshoz: javasolt vákuum

- hőmérséklet (pl az általad említett gyantának kell: 24 óra szobahőmérséklet, majd egy utó hőkezelés 50-60°-on)

- idő

- por és szennyeződés mentes légtér vagy tartály


+ védőfelszerelés mindegyikhez javasolt (szemek és légutak, kezeknek)


Még, ha nem is vált ki reakciót adott emberekből, hosszú távon nem egészséges, de van akiknél első szippantásra is jöhet a mentő.


Gyantánál személyesen ilyet még nem tapasztaltam, de pl antibiotikumnál volt, hogy senkinek semmi baja nem volt, az ellenőr viszont legénykedve a nyílt levegőről alig 2 lépést tett meg és befulladt, majd puffadni kezdett az egész arca.


Komolyan kell venni, főleg, ha valakinek még nem volt dolga adott anyaggal.

2022. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!