Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Albérletet fizetni vagy inkàbb egy hitelt törleszteni?

Figyelt kérdés

Én ugy vagyok vele h a hitel jobb lenne inkabb azt fizetnem mint hogy a tulajnak a zsebet tomjem meg es nem lesz soha a miénk

Sajnos oneronk sincs mert amit kapunk kethavi fizut az egyik fele elmegy az albira

Fere tenni nem tudunk

Szülőkre nem akarunk számitani mert őkis epphogy meg elnek



2021. nov. 14. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs önerő, akkor nincs értelme hitelen gondolkozni.
2021. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Mind a kettő nehéz és kellemetlen!

Igazából annyiból "jobb" a banki hitel, hogy a sajátodat fizeted és nem vagy kiszolgáltatva sem egy főbérlőnek, akire adott esetben elég, ha csak csúnyán is nézel, de már az is lehet kifogás, hogy felnőtt idő közben a lánya és kell neki a lakás.

A bankoknál viszont az a csücskös, hogy miután elkezded fizetni a hitelt, a lakás a bank tulajdona marad a törlesztés teljes időtartamára és - ez a súlyosabb, - nyíltan visszaélnek az ügyfelek kiszolgáltatottságával. Arra számíts, hogy ha felveszel "1"-et, - ezt vegyük 100 %-nak, - akkor minimum "2,5"-et fognak behajtani rajtad, - mert folyamatosan tornásszák fel a törlesztőrészleteket a legkülönfélébb jogcímeken és kifogásokkal. Az igazán szép az ebben, hogy ez egyoldalúan működik - és nincs az a bíróság, amely ezt követően melléd áll.

Én például nem jártam valami jól a "svájci frank alapú" hitellel, - amely semmilyen szinten nem látott svájci frankot, - de az adott bank nem fogta vissza magát gátlástalanság terén!

A személyi hitellel is így jártam, - nem is csodálkozott a banki ügyintéző, hogy miután rendeztem a saramat, azonnal megszakítottam minden kapcsolatot a bankkal. -Normálisabb bankok nem azzal jutalmazzák a több, mint 10 éve ügyfélkört alkotó embereket, hogy két és félszer annyit hajtanak be rajta, mint amennyit kölcsönöztek, - ebben biztos vagyok. Meg is szűntem ügyfelüknek maradni!

2021. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Előző: azt ugye tudod, hogy te is hülye voltál a valutahitellel?

Mivel lehetett előre tudni, hogy emelkedni fog az ára.

A bank csak kihasználta a lehetőséget. De még egyszer: ezt előre lehetett látni.


Kérdező: ha nincs önerőd, akkor nincs kérdés. Nincs hitel, és kész.

2021. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!