Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » S ziasztok. Nem tudom, hogy...

S ziasztok. Nem tudom, hogy kollégista legyek vagy Bejárós a bejárós jobb vagy a kollégista?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendszerint nem az alapján döntődik el a kérdés hogy melyik jobb vagy sem, hanem hogy mennyire van messze a suli az otthonodtól.
2021. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt módom bejárni, de örülök, hogy kollégista voltam 10 éven át. Mindig nagyon jó volt a közösség, együtt szórakoztunk (persze nem mindenki egyszerre mindenkivel), segítettünk egymásnak és amíg mások utaztak mi tehettük a kedvünk szerinti foglalkozást. Nem bántam meg.
2021. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából 1 órára lakok az iskolától
2021. nov. 5. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha kiszámítható a tömegközlekedés és ki tudod bírni a hajnali kelést, akkor nyugodtan legyél bejárós.

Én soproniként vagyok koleszos Győrben, nyilván kényelmesebb egyrészről, mert minden a közelben van, de ha valami kell otthonról azt valószínűleg nem egyszerű eljuttatni. Tavaly online oktatás után kipróbáltam a bejárást együtt lehet vele élni, én a 6 órás vonathoz háromnegyed 5kor keltem és az állomástól 20 percre voltam gyalog a sulitol így viszonylag könnyű volt. A vonaton tudtam tanulni, sőt osztálytársam aludni is tudott.

Összefoglalva ahogy jobbnak látod.

2021. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És milyen szabályok vannak? Valahol olvastam hogy éjszakára le kell adni a telefont. Tényleg van ilyen?
2021. nov. 5. 18:39
 6/7 anonim válasza:
Èn 1.5 hónapot voltam kollègista. Nem szerettem ott lenni, nem túl jó a társaság ott... Èn is 1 órara lakok a sulitól ès bejáros lettem szerintem ez így sokkal jobb. De nyilván ha valaki nem bírja a korán kelèst akkor cèlszerű a koli.
2021. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nincs. Idő alapján vannak szabályok. Háromnegyed négyig kell visszaérkezni normál esetben, rendszeres foglakozást a kimenő könyvbe írják be amit reggel kell olyankor leadni a portán. 4 órától szilencium (tanóra) van, erre ha 4 egészes átlag fölött nem szükséges bemenni. Vacsorázni hat órától lehet, addig az ebédlő zárva is van. Fél héttől van lehetőség kimenni, ez régen úgy nézett ki, hogy negyed órás "kisbolt" és "levegő" kártyák voltak, ezzel lehetett kimenni, ezt beszüntették és bevezették azt, hogy a kimenőkönyv leadásával 1 órára lehetett kimenni, most a csoport vezetővel kell kimenőt íratni, illetve akinek legalább 4.5-ös átlaga van az szabadkimenővel rendelekezik, ilyenkor a délután folyamán bármikor ki lehet menni, csak jelezni kell, hogy hova és kivel mész.

Kimenőről legkésőbb 20:50-kor vissza kell érkezni, és például a laptop használati engedélynek is ez a vége. 21:30-kor van takarodó, akkor zárják be a fürdőt és a konyhát, illetve a tanulószobát is, a szobákban addigra meg kell ágyazni, nagylámpát le kell oltani, ilyenkor már nem lehet átmászkálni másik szobába. Telefont leadni soha nem kellett.

2021. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!