Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan kínai vegyes kereske...

Van olyan kínai vegyes kereskedés, ahol normális a kiszolgálás?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen nem köszönnek, értetlenek és ha keresel valamit, mintha nasanak keresnél alkatrészt - úgy néznek rád!
2021. nov. 17. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Kici kinai lenni értelmesebb, mint lenni kérdező. Kínai nem lenni mint bunkó. Élni kedves szó, figyelem. Cak nem tudni nehéz magyar jól.
2021. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
ez így van sok helyen. magyar helyen is.
2021. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenhol kedves, mosolygós, készséges elárusítóval találkoztam. A feleségem a napokban járt egy ilyen üzletben (nem először), de új eladójuk van, aki nem tud magyarul. Kijelölte a vevőnek, hogy írja be magyarul a terméket, a gépe lefordította kínaira és máris hozta a kívánt árut. Jellemző rájuk a mosoly. Jártál már Pesten az Ázsia Centerben? Ott még a feneked is ki...
2021. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem eddig nem volt semmi gondom a kínaiakkal, rendkívül kedves és tisztelettudó emberek. Az egyik ok, amiért nem kommunikálnak veled az az, hogy nem tudnak magyarul. Amit tudnak az (TÖBBSÉGÉBEN) csak arra elég, hogy ki tudjanak szolgálni valamennyire a kasszánál. Lehetnél egy kicsit megértőbb velük szemben.


Ha beszélsz hozzájuk akkor a lehető legegyszerűbben kérj tőlük valamit, és ha lehet akkor képet is mutass, mert nyilván nem fogják érteni a "egy 2x3-mas félhengeres negyvenkettő centis huzalvonalas csavarhúzót kérek" típusú mondatokat.


Az, hogy itt van egy külföldi és ne adj isten tud 1-2 szót magyarul, az nem azt jelenti, hogy MINDENT érteni fog, sőt.

2021. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!